czwartek, 18 października 2012

PGE Skra Bełchatów walczy właśnie o finał KMŚ. Po trzech  wygranych meczach fazy grupowej . w tym pokonaniu Zenitu Kazań , Skra weszła bez problemów z pierwszego miejsca do półfinału .

 

Klubowe MŚ 2012: PGE Skra Bełchatów powalczy o finał i wielkie pieniądze


Już w czwartek o 18:00 czasu polskiego PGE Skra Bełchatów rozpocznie swój półfinałowy pojedynek w klubowych mistrzostwach świata. Wicemistrzowie Polski z katarskim Dausze zmierzą się z brazylijską ekipą Sada Cruzeiro Belo Horizonte. KMŚ to dla zawodników Skry nie tylko walka o historyczny sukces, ale i o duże pieniądze, gdyż nawet za trzecie miejsce zespół może się wzbogacić
PGE Skra w fazie grupowej zaprezentowała się bardzo dobrze. Komplet trzech zwycięstw dał podopiecznym Jacka Nawrockiego pierwsze miejsce w grupie B i oczywiście awans. W ostatnim, grupowym starciu Skra pokonała Al-Arabi Ad-Dauha 3:1 i choć w trzecim secie zaskakująco poległa 16:25 to jej gra napawa optymizmem. Bełchatowianie wyraźnie z każdym meczem grają coraz lepiej i w pewnych momentach praktycznie nie mają słabszych punktów. W meczu z Al-Arabi doskonale prezentował się Aleksandar Atanasijević, środkowi dobrze czytali grę a Mariusz Wlazły nie zawodził w ataku.

To wszystko pozwala z optymizmem patrzyć na półfinałowe starcie. Sada Cruzeiro Belo Horizonte to ekipa, którą PGE Skra może pokonać, ale musi szczególną uwagę zwrócić na liderów rywala. Wallace de Souza w tegorocznych KMŚ zdobył już 70 punktów, a równie świetnie prezentuje się rozgrywający William. o 120 tysięcy dolarów, za zwycięstwo zarabia się ponad dwa razy więcej.
- Brazylijczycy to drużyna na najwyższym światowym poziomie, więc czeka nas kolejny wielki bój - tak półfinałowe starcie zapowiada Mariusz Wlazły. Miejmy nadzieję, że PGE Skra podtrzyma swoją zwycięską serię w klubowych mistrzostwach świata 2012.

0 komentarze :

Prześlij komentarz