piątek, 23 listopada 2012

Bonifante w Bełchatowie!

Skra nas ostatnio zadziwia ... tak na dobrą sprawę z dnia na dzień.
O transferze, w sumie ostatnich godzin ,dowiedziałam się pewnie tak samo jak wszyscy - z facebook'a. Skra Bełchatów zakupiła kolejnego rozgrywającego . Po odejściu Yosleydera Cala (Skra w Moskwie już bez Cali) zwolniło się w drużynie jedno miejsce ( Cala znalazł dla siebie klub w Turcji ale kolokwialnie mówiąc tam też pewnie na początku będzie "grzał ławę") , ale dlaczego rozgrywający , a nie na puste miejsce przyjmujący ? Tego nie jesteśmy wstanie wytłumaczyć , przyczyną może być tylko  to ,że akurat zawodnik był wolny.
W Bełchatowie już jest dwóch rozgrywających - dobrze wszystkim znany Paweł Woicki i nowy zawodnik Dejan Vincić. Woicki z tym zespołem jest już od dłuższego czasu. Ostatnie Sezon w Skrze grał także świetny rozgrywający Miguel Falasca.


Dante Bonifante to brązowy medalista IO w Londynie , ma 35 lat i wiele osiągnięć , między innymi Ligę Mistrzów , grał w serie A , kilkakrotnie sięgał po Puchar CEV i co najdziwniejsze , do tej pory grał tylko we włoskich drużynach. Skra to pierwszy zagraniczny team , który nabył Włocha.
Włoskiego rozgrywającego prezes Skry wypatrzył podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze , gdzie nasza ekipa zdobyła brąz.
                  

Mamy nadzieję , że Dante polubi nasz kraj i zgra się z naszym wspaniałym Bełchatowskim teamem , no i oczywiście mamy nadzieję ,że będą mu pasowały żółto - czarne stroje ;)

Najbliższy mecz PGE Skry Bełchatów odbędzie się w niedzielę o 15:00 w hali Energia , przeciwnikiem wicemistrzów polski będzie Effector Kielce.


linki do www.skra.pl :aktualnosci -medalista igrzysk w pge skrze


Popieracie ostatnie posunięcia Skry , graczy jak i prezesa Piechockiego ? Zapraszam do komentowania !

2 komentarze :

  1. JA też tego nie rozumiem czemu nie przyjmujący za Calę a rozgrywający, przecież Woicki sobie świetnie radzi a jak sb nie radzi to go zastępuje Vinić. Ciekawe kto teraz będzie występował w pierwszej szóstce na tej pozycji. Czy dalej Woicki?? Jednak jednego jestem pewna, Włoch wniesie dużo doświadczenia do Skry ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odszedł Cala, którego sprowadzono specjalnie za Kurka , żeby był przyjmujący za przyjmującego , a tu taka dziwna sytuacja , po co 3 rozgrywający ? Ale tak naprawdę nie mam oceniać. Na razie pewnie zostanie tak jak było Woicki pierwsza szóstka i Vinić za niego , a później jak Dante wczuje się w zespół to pewnie mały już będzie rezerwą , a zmiany będą miedzy Dante , a Dejanem .

      Usuń