poniedziałek, 5 listopada 2012

Delecta - Asseco Resovia 3:1

plusliga.pl

Delecta - Asseco Resovia 3:1

Delecta Bydgoszcz pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (26:24, 25:20, 21:25, 25:15) w meczu kończącym piątą kolejkę PlusLigi. MVP Michał Masny.
W pierwszym secie goście mieli długo inicjatywę. Prowadzili m.in. 22:20 i 23:21. W końcówce tej partii bydgoscy siatkarze precyzyjnie wykorzystali błędy rywali w przyjęciu. Na siatce dominował Wojciech Jurkiewicz. Delecta w tym fragmencie gry
zaprezentowała jako zespół lepiej zorganizowany.

W drugiej partii zanosiło się na prawdziwy pogrom zespołu gości. Mistrzowie Polski grali bardzo nierówno. Przegrywali już 9:16. Rozmiary strat zostały w końcówce zmniejszone, ale tylko w części przysłoniło to słabą postawę rzeszowian. Siatkarze bydgoscy imponowali m.in. dobrą zagrywką. Zasłużenie prowadzili 2:0.

W trzeciej partii gospodarze prowadzili 20:18 i seria bloków Asseco Resovii pozwoliła na utrzymanie się w grze. Goście najpierw wyrównali, a następnie uzyskali przewagę 23:20. Co się nie udało Delekcie w trzecim secim zostało nadronione z nawiązką w czwartym. Przewaga bydgoszczan rosła z akcji na akcję. Podopieczni trenera Piotra Makowskiego grali spokojnie i na luzie kończyli akcje. Świetnie rozgrywał Michał Masny. - W Bydgoszczy każdy zespół PlusLigi będzie miał problemy - krótko skomentował ten mecz szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

0 komentarze :

Prześlij komentarz