niedziela, 11 listopada 2012

Grzegorz Bociek pogromcą Resovii !

Bociek załatwił mistrza Polski. Statystyki po sensacji sezonu

21-letni Grzegorz Bociek, atakujący Wkręt-metu AZS-u Częstochowa, był bohaterem sobotniego meczu akademików z mistrzem Polski - Asseco Resovią. Ostatni w tabeli częstochowianie pokonali rywali 3:2, i to w ich hali, a Bociek zdobył aż 35 punktów!
Bociek to dość młody atakujący, ale patrząc na skład, w jakim do Rzeszowa przyjechali częstochowianie, to i tak jeden z bardziej doświadczonych graczy. Przeciwko Asseco Resovii zagrał mecz życia. Zdobył prawie połowę punktów swojej drużyny, drugi punktujący Serb Srecko Lisinac miał ich na koncie 14.
sport.pl

Do Boćka zresztą wędrowała także prawie połowa wystaw Marcina Janusza. A ten zbijał na 55-procentowej skuteczności. Do tego zaliczył jeszcze dwa bloki, oba w tie-breaku.

W Asseco Resovii na ataku zagrali dobrze jedynie Olieg Achrem (23 punkty w meczu, 56 procent w ataku) i Zbigniew Bartman (10 punktów i 53 procent skuteczności ataku), który jednak pojawił się na boisku dopiero w czwartym secie, zmieniając słabo spisującego się Niemca Jochena Schopsa. Achrem i Bartman nie mieli jednak wsparcia kolegów.

Drużynowo Asseco Resovia miała 46-procentową skuteczność, rywale 49. Ale w trzech zwycięskich setach różnica na korzyść gości była wyraźniejsza. W czwartej i piątej partii akademicy atakowali z ponad 60-procentową skutecznością!

Dużo lepiej prezentowali się też w ataku po przyjęciu, inna rzecz, że poza pierwszym setem resoviacy nie robili im krzywdy zagrywką. Choć w całym meczu zdobyli osiem punktów po asach. Lepiej wypadli też w bloku, zdobyli 12 punktów przy 10 Wkręt-metu.

Różnica w przyjęciu była niewielka, ale też na korzyść mistrzów Polski. Ostateczny wynik jednak był korzystny dla rywali.