wtorek, 6 listopada 2012

PlusLiga , LM , Puchar CEV

PlusLiga
Jak można określić piątą kolejkę PlusLigi ? Zaskakująca !Z meczu na mecz , z chwili na chwilę coraz ciekawsza.Zaczynają królować niespodziewane obroty spraw , praktycznie wygrane mecz przeradzają się w porażki... Same sensacje!
Miniony weekend i początek tego tygodnia przyniósł wiele wrażeń. Główni pretendenci do zwycięstwa w PL coraz dalej w klasyfikacji generalnej  PGE Skra Bełchatów obecnie znajduje się na 7 miejscu w tabeli generalnej z dorobkiem zaledwie 5 punktów (3 mecze przegrane , 1 wygrany ) . Niewiele lepiej radzi sobie Aaseco Resovia Rzeszów . Mistrzowie polski z ubiegłego sezonu zajmują w tabeli miejsce 5 (8 punktów) , ale mają już na koncie pokonanie bełchatowian!
Zaskoczeniem dla wszystkich były ostatnie dwie porażki powyższych zespołów. Jastrzębie rozgromiło Skrę 3:1 , pokazując swoją siłę w ataku. Pierwsza partia była wygraną JSW , w drugim secie Skra odbiła się , ale trzeci i czwarty set to już głębokie rozkojarzenie zawodników PGE. Wiele błędów własnych gości , ale także bardzo dużo zagrywek punktowych Michała Łasko zaowocowało zwycięstwem . MVP meczu został właśnie atakujący Jastrzębskiego Węgla -Michał Łasko.
Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia 3:1Drugim zaskoczeniem szóstej kolejki był mecz Asseco Resovii Rzeszów i pieszczotliwie nazywanych przez nas galaretkami-  Delecty Bydgoszcz.
I tu szok dla wszystkich ! Soviacy przegrywają własciwie wygrany mecz. Przy prowadzeniu 1:0 w setach rzeszowianie mających  przewagę w doświadczeniu i sile , nagle dopada słabość. Zaczynają się nieporozumienia , piłka wypada z rąk przyjmujących - jednym słowem dramat. Z drugiej strony oglądać taką siatkówkę ze strony bydgoszczan to rzadkość. Bardzo dobra dyspozycja zespołu także dołożyła się do zwycięstwa. Trzy punkt dla  Galaretek- zajmują w tabeli generalnej drugie miejsce zaraz za ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle (swoją drogą lider tabeli jeszcze nie przegrał żadnego meczu!)
Puchary CEV i LM
Tu za to sytuacja odwrotna. Polskie drużyny w większości świetnie dają sobie radę. PGE Skra Belchatów jest liderem grupy E , w tabeli jest nad Dynamem Moskwa (mecz odbędzie się 14.11.2012 o 20:30 w łódzkiej Atlas Arenie , relacja Polsat Sport) , dotychczas u siebie pokonali Ferenbahce Stambuł (24.10.2012) i na wyjeździe Tomis Constanca . Należy pamiętać , że Bełchatów ma na koncie w tym sezonie już jeden medal ! Braz przywieziony z Kataru (KMŚ).
Asseco Resovia Rzeszów (Grupa G) irównież nie pragrała dotąd żadnego meczu . Na wyjeździe z Arago de Sete (Francja)  i w Bułgari z tamtejszym zespołem z Belgradu.
W LM walczy też ZAKSA , ona również radzi sobie dobrze . I w kraju i zagranicą bez porażki . Czyzby Fonteles i Możdżonek wnieśli aż tak wiele do tego zespołu ?
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali francuski Rennes Volley 35 3:0 (25:15, 25:23, 25:23) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Pierwszy mecz u siebie też wygrał polski zespół 3:0 i awansował do kolejnej rundy.
Rywalem drużyny trenera Lorenzo Bernardiego będzie teraz turecki Maliye Milli Piyango Ankara.
Siatkarze Delecty Bydgoszcz ulegli w Turcji Halkbankowi Ankara 2:3 (21:2522:25, 25:21, 25:18, 14:16) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV i po porażce w tzw. złotym secie 8:15 odpadli z rozgrywek.

Już niedługo będziemy mogli podziwiać Mecze pucharu CEV i Ligi Mistrzów w Polsce!
14.11.2012 - 20:30 Atlas Arena Dinamo Moscow - PGE Skra Bełchatów (Polsat Sport)
5.12.2012 -18:00 Atlas Arena  Tomis Constanca- PGE Skra Bełchatów (Polsat Sport)

Przygotowała : Missi