niedziela, 4 listopada 2012

Spotkanie na szczycie dla JSW.

W hitowym spotkaniu V kolejki siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrywają ze Skrą Bełchatów 3:1. MVP spotkania został Michał Łasko.

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:1
(26:24, 20:25, 25:12, 25:22)

Udanym atakiem Atanasijevica, mecz rozpoczyna Skra Bełchatów. Na prowadzenie wychodzi Jastrzębski, po skutecznej kontrze Kubiaka. Z drugiej piłki atakuje Tischer. (3:2) Wlazły wyrównuje. Na lewym skrzydle, zablokowany Martino. (4:4) Zablokowany Atanasijevic przez Holmesa i Martino. (6:4) Winiarski zdobywa piąte oczko dla Skry, po ataku blok-aut. Chwilę później, przyjmujący Skry popisuje się skutecznymi dwoma atakami. (6:7) Błąd w przyjęciu Kubiaka, daje pierwszą przerwę techniczną. (6:8) Po przerwie, Martino z prawego skrzydła atakuje w boisko. Błąd przebicia Popiwczaka. (7:9) Skra wychodzi na trzypunktowe prowadzenie, po bloku na Kubiaku. (8:11) Udana kiwka Kubiaka. (10:12) Kooistra wyrzuca atak w aut i już tylko jednym oczkiem prowadzą bełchatowianie. (12:13) Błąd Holmesa ze środka, daje 16 punkt Skrze. (13:16) Po przerwie technicznej, rehabilituje się Holmes, udanym atakiem. Skutecznie wykorzystana kontra przez Kubiaka. (16:17) As serwisowy Michała Kubiaka, daje wyrównanie stanu seta. (19:19) Jastrzębski wychodzi na prowadzenie po błędzie dotknięcia siatki przez bełchatowian. (20:19) Siatkarze doprowadzili do wyrównanej końcówki. (22:22) Po udanym ataku Martino, trener Jacek Nawrocki, bierze czas dla swojego zespołu. (23:22) Po przerwie, udanie atakuje Pliński. Winiarski przekracza linię dziewiątego metra przy zagrywce i pierwszego setballa, mają jastrzębianie. (24:23) Broni go jednak Atanasijevic. Czarnowski niezwykle skuteczny ze środka, pakuje piłkę w boisko. (25:24) Kubiak kończy piłkę przechodzącą i pierwszego seta wygrywa Jastrzębski Węgiel. (26:24)

Od błędu na zagrywce rozpoczął Winiarski. ...
Kolejne dwie akcje padły łupem bełchatowian. Dobrze w seta weszli gości, głównie dzięki atomowym zagrywkom Atanasijevica. (2:7) W końcu, trzecie oczko zdobył Kubiak z szóstej strefy. Chwilę później piłkę blok-aut w kontrze zaatakował Martino. Czarnowski psuje swoją zagrywkę i drużyny schodzą na pierwszą przerwę techniczną. (4:8) Po przerwie, dwie kontry wykorzystują Winiarski oraz Atanasijevic. Piąty punkt dla Jastrzębskiego, zdobywa Michał Łasko. (5:10) Źle przyjmuje Popiwczak i kolejny punkt dla Skry. (6:14) O przerwę poprosił Lorenzo Bernardi. Jednak to nie pomaga i kolejną kontrę wykorzystują goście. (6:15) Holmes mija się z piłką i bełchatowianie mają szesnaste oczko. (6:16) Bełchatowianie utrzymują swoją dziesięciopunktową przewagę. (8:18) Trzy oczka odrobili gospodarze. (11:18) Jednak w końcu, z szóstej strefy, serię przerywa Winiarski. Blok na Atanasijevicu i już trzynasty punkt na koncie Jastrzębskiego. (13:19) Dobrze w mecz wprowadził się Gierczyński, który zmienił Matteo Martino. (14:20) Festiwal zepsutych zagrywek, po obu stronach siatki. (16:22) Winiarski zatrzymany na prawym skrzydle. (17:22) Kolejne oczko po stronie Jastrzębskiego i już przewaga Bełchatowa stopniała do czterech oczek. (18:22) W zagrywce myli się Winiarski. (19:23) Atanasijevic kończy z prawego skrzydła i pierwszą piłkę setową mają goście. Jednak myli się w zagrywce Daniel Pliński. (20:24) Atanasijevic kończy drugą partię, atakiem blok-aut. (20:25)

Od udanego ataku, z lewego skrzydła, partię trzecią rozpoczyna Wlazły. Ze środka atakuje Polański. Michał Kubiak, atakuje blok-aut. (2:2) Blok Polańskiego na Kooistrze i Jastrzębski wychodzi na prowadzenie. (3:2) Chwilę później, zablokowany Wlazły przez Tischera. (4:2) Z prawej strony siatki, blokowany również Atansijevic. Bełchatowianie nie umieją się przebić przez szczelną jastrzębską ścianę. Świetna seria Jastrzębskiego Węgla. (6:2) Serię przerywa Atanasijevic. Gierczyński kończy kontrę i obie drużyny schodzą na pierwszą przerwę techniczną. (8:3) Po przerwie, w aut zagrywa Polański. Jastrzębianie powiększają przewagę, po autowym ataku Winiarskiego. (10:4) Po błędzie Atanasijevica, Jacek Nawrocki musi wziąć czas dla swojego zespołu. (12:5) Przerwa nic nie daje, bo zablokowany na prawym skrzydle zostaje Winiarski przez Kubiaka. (13:5) Kolejne punkty zdobywają gospodarze i nie zwalniają tempa. Blok na Cupkovicu, daje drugą przerwę techniczną, na której Jastrzębski Węgiel prowadzi 16:5. Po przerwie, serwis w siatkę Gierczyńskiego. Michał Łasko kończy kolejną kontrę. (18:6) Wlazły blokowany z lewej strony siatki. (19:6) Violas myli się na zagrywce. Jastrzębski pewnie prowadzi do końca tej partii. (22:8) Dziesiąty punkt dla Bełchatowa zdobywa ze środka Kłos. (23:10) Gierczyński udanie atakuje z lewego skrzydła i pierwszą piłkę setową ma Jastrzębski Węgiel. (24:10) Cupkovic udanie atakuje z prawego skrzydła. (24:11) Seta kończy Patryk Czarnowski. (25:12)

Łasko inauguruje skutecznym atakiem seta czwartego. Atanasijevic udanie atakuje z prawego skrzydła. (2:2) Pliński zagrywa nie do przyjęcia przez jastrzębian. Zablokowany został Michał Winiarski. (3:3) Wyrównana pierwsza część tego seta. (5:5) Dwie doskonałe zagrywki Wlazłego, wyprowadzają bełchatowian na prowadzenie 5:7. Winiarski atakuje blok-aut i mamy pierwszą przerwę techniczną w tej czwartej partii. (6:8) Po przerwie, Kubiak atak blok-aut. Jastrzębski wyrównuje po bloku na Atanasijevicu. (8:8) Winiarski atakuje w aut i już Jastrzębski na prowadzeniu. Wszystko szybko się zmienia w tej partii, raz jedna drużyna prowadzi, a raz druga. (10:11) Blokowany zostaje Łasko, jednak w kolejnej akcji poprawia. (12:11) Jastrzębski wyrównuje po raz kolejny, po udanej kontrze wykorzystanej przez Gierczyńskiego. (12:12) Asem serwisowym popisuje się Daniel Pliński i znowu dwa oczka przewagi mają goście. (12:14) Gierczyński po raz kolejny skutecznie atakuje w kontrze i kolejne wyrównanie w tej partii! (14:14) Wspaniałe obrony po stronie Jastrzębskiego Węgla, który wychodzi na prowadzenie. (15:14) Atanasijevic psuje zagrywkę i mamy drugą przerwę techniczną. (16:15) Po przerwie, dwa punkty z rzędu zdobywają bełchatowianie. (16:17) O czas prosi Lorenzo Bernardi. Po niej, w polu serwisowym myli się Mariusz Wlazły. Winiarski myli się w ataku i już na prowadzeniu są ponownie gospodarze. (19:18) Violas serwuje asa i na tablicy wyników już 20:18. Krótką serię Jastrzębskiego przerywa Winiarski, udanym atakiem. Ustrzelony na zagrywce Paweł Zatorski przez Michała Łasko i już trzy punkty przewagi po stronie Jastrzębskiego Węgla. (22:19) Kolejna fenomenalna zagrywka Łasko i na tablicy wyników już 23:19. W końcu, po bloku atakuje Atanasijevic. (23:20) Świetną zagrywką popisuje się tym razem Winiarski i o drugi czas prosi szkoleniowiec gospodarzy, Lorenzo Bernardi. (23:21) Po przerwie, przyjmujący Skry się myli w polu serwisowym, i piłkę meczową mają jastrzębianie. Lecz Kubiak wyrzuca serwis w aut. (24:22) As serwisowy Daniela Plińskiego. (24:23) Polański kończy seta atakiem ze środka. (25:23)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Holmes, Tischer, Martino, Kubiak, Czarnowski, Popiwczak (l) oraz Polański, Violas, Gierczyński, Zbierski (l), Malinowski

Skra Bełchatów: Wlazły, Pliński, Kooistra, Woicki, Winiarski, Atanasijevic, Zatorski  (l) oraz Bąkiewicz, Kłos, Cupkovic, Cala, Zugaj