czwartek, 6 grudnia 2012

PGE Skra Bełchatów - Tomis Constanta LM

Wczoraj odbył się mecz Ligi Mistrzów , ostatni w Łodzi w tym roku kalendarzowym. Bełchatowianie walczyli o 3 punkty i o wzmocnienie pozycji lidera z rumuńskim Tomisem Constanta. 

PGE Skra Bełchatów zaskoczyła już podczas przedstawiania wyjściowych składów. W pierwszej szóstce gospodarzy pojawili się Kontantin Čupkocić , zamiast Aleksandara Atanasijevića , Michał Bąkiewicz grał od początku do końca , na boisko nie wszedł Mariusz Wlazły. 
PGE Skra Bełchatów : Kooistra , Čupković , Bąkiewicz , Pliński , Zatorski (L) , Winiarski
Pierwszy set był wyrównany , 2 punktową przewagę na początku wywalczył sobie zespół z Rumunii . Ich "szczęście " nie trwało długo , gdyż Bełchatowianie szybko i w dobrym stylu odrobili stratę i wygrali ten set 25:22.
Druga partia meczu zaczęła się 4 punktową przewagą gospodarzy , te 4 serwisy posłał Dante Bonifante , nowy zawodnik Skry . Stojący na pozycji rozgrywającego Włoch,  miał okazję pojawić się na boisku i to nawet nie na krótką chwilę. Cztery punkty przewagi dość szybko zostały odrobione przez gości. Bełchatów nie dał za wygraną i set zakończył wynikiem 25:21.
W trzecim secie zawodnicy Tomisu dosłownie zniknęli z boiska. 12 punktową przewagę wypracował sobie zespół Skry i nie było już złudzeń , że to właśnie Skra wygra . Ostatni set zakończył się miażdżącym wynikiem 25:11.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 .
PGE Skra Bełchatów 3:0 Tomis Constanta
(25:22, 25:21 , 25:11)

Po meczu zawodnikom dopisywał humor. Pamiętacie jak prosiłam was o pytania do Aleksandara Atanasijevića ? 

tumblr.com
Zdołałam porozmawiać z nim dosłownie 2 minuty. Bardzo dobra wiadomość - mówi , że pamięta , myślał , że już odpowiedział , dlatego do tej pory nie otrzymałyśmy odpowiedzi. 
W każdym razie przeczytał wszystko i postara się w najbliższym czasie odpowiedzieć. 

Najbliższy mecz odbędzie się w styczniu , a dokładną datę poznamy już w przyszlym tygodniu.
Od razu wyślę podanie o akredytację na fotorelację dla was . Kolejną informacją jest to ,iż w w styczniu zawitamy na nowy serwer z serwisem informacyjnym volleyballworld-pl.com , tam znajdziecie znacznie więcej informacji , ale musicie jeszcze trochę wytrzymać , gdyż strona jest w budowie :) 

Joanna 

1 komentarze :

  1. No tak ostatni set to była tylko gra Skry ;) Już nie mogę się doczekać tej nowej stronki i również odpowiedzi Aleksa na pytania ;)

    OdpowiedzUsuń