niedziela, 31 stycznia 2016

Kolejna walka trenera Niemczyka

Po wynikach wstępnych badaniach przeprowadzonych u trenera Andrzeja Niemczyka trudno myśleć optymistycznie, ale sam pacjent zapowiada ''Wygram z nim po raz drugi''. 

Fot: Tomasz Jastrzębowski
Kilka dni temu poinformowaliśmy, że najbardziej utytułowany polski trener znalazł się na oddziale jednego z warszawskich szpitali, i ma przed sobą najważniejszy do rozegrania mecz, mecz o życie. Po przeprowadzeniu szeregu badań, lekarze wiedzą co dolega Polakowi. Trener Andrzej Niemczyk po raz drugi zachorował na nowotwór, tym razem płuc. Tak, trudno być optymistą w takiej sytuacji, ale wiara czyni cuda, przenosi góry. Sam zainteresowany odniósł się do stanu swojego zdrowia. 
''Najgorsze minęło. Wracam powoli do formy. Zacząłem jeść, wstaję z łóżka, spotykam się z najbliższymi przyjaciółmi''. - w rozmowie z portalem sportowefakty.pl informuje Andrzej Niemczyk. 

W dniu jutrzejszym były trener polskich siatkarek zostanie przetransportowany do kolejnego szpitala na pierwsze naświetlanie, a wszystko po to, by dowiedzieć się jak bardzo zaawansowany jest nowotwór. 
Mimo dramatycznej sytuacji selekcjoner Niemczyk co najważniejsze nie poddaje się, i z uśmiechem na twarzy dodaje, że wie, jak może pokonać tę dolegliwość. ''W 2005 roku po wielu latach leczenia udało mi się go pokonać. Wtedy zapiłem go na śmierć. Teraz powinien palić tyle papierosów, aby go dosłownie wykurzyć z płuc, ale już nie palę. Spokojnie znajdę inny sposób. Nie zabił mnie raz, to nie uda mu się po raz drugi. Pokonam go! Psychicznie jestem gotowy na walkę''. - po chwili dodaje. 

Pamiętajmy, że psychiczna postawa, pozytywne nastawienie, i rywalizacja są najważniejszymi sprawami w naszym życiu. 

Źródło: sportowefakty.pl/opracowanie własne
Anna Frankowska. 


0 komentarze :

Prześlij komentarz