wtorek, 2 lutego 2016

MŚ 2018: Bez taryfy ulgowej, wszyscy z równymi szansami

Komisja Imprez Sportowych ze Światowej Federacji Siatkówki poinformowała o wstępnych założeniach dotyczących organizacji mistrzostw świata 2018. Początek losowania grup zaplanowano na 2017 rok poprzez ''serpentynę'' na podstawie rankingu Światowej Federacji Siatkówki z 30 października 2017 roku. Każda z kadr narodowych będzie traktowana równo, bez żadnej taryfy ulgowej. 


W kolejnych mistrzostwach świata wezmą udział 24 drużyny damskie (rozgrywane w Japonii) oraz męskie (rozgrywane w Bułgarii). Początek kwalifikacji zaplanowane są na 15.05.2016 r. oraz 17.10 2017 roku. Z racji tego, że Polacy są aktualnymi mistrzami świata nie muszą brać udziału w kwalifikacjach. W podobnej sytuacji są Amerykanki i gospodarz mistrzostw. 

Na spotkaniu Komisji Imprez Sportowych został poruszony również temat formuły turnieju. Rozgrywki żeńskich oraz męskich reprezentacji będą prowadzone w takim samych schemacie. Zarząd zdecydował o rozegraniu mniejszej ilości spotkań - dokładnie pięć. Końcowy triumfator będzie zmuszony rozegrać od 11 do 13 meczów, cały turniej nie może być dłuższy jak 21 dni, i każdego dnia nie powinno być rozgrywanych więcej jak dwa bądź trzy spotkania. 

Na skutek tego, że MŚ 2018 po raz pierwszy w historii zostaną zorganizowane przez dwa kraje, podjęto również decyzję o odizolowaniu od siebie krajów przez pierwsze dwie fazy imprezy. 

Źródło: sportowefakty.pl/opracowanie własne
Anna Frankowska

0 komentarze :

Prześlij komentarz