sobota, 13 lutego 2016

PlusLiga: PGE Skra Bełchatów bez szans na wygraną. Koncert Gdańszczan

W hicie 17. kolejki PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk w trzech setach pokonał PGE Skrę Bełchatów, i w ligowej tabeli awansował na miejsce trzecie. 


Składy:
Lotos: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Czunkiewicz, Gacek (L).
Skra: Lisinać, Wlazły, Conte, Wrona, Uriarte, Kłos, Marechal, Janusz, Gromadowski, Stanković, Rodriguez, Piechocki (L). 

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)
MVP: Wojciech Grzyb.
Liczby: 
Bełchatowianie zasłużenie przegrali to spotkanie, ponieważ przy dwudziestu siedmiu błędach własnych, i piętnastu gafach w zagrywce nie powinno się, a nawet nie można pokonać przeciwnika. Gdańszczanie popełnili ich znacznie mniej, bo szesnaście, i słusznie pokonali zdobywców Pucharu Polski 2016. Po stronie zespołu z Pomorza fenomenalnie grał Sebastian Schwarz, który zakończył 11 z 20 ataków, i znacząco przyczynił się do trzysetowego zwycięstwa. Siatkarz ten nie tylko na skrzydle prezentował się perfekcyjnie, ale również jego procentowy wynik w odbiorze zagrywki jest godny braw - 88%. 

Po doskonałym spotkaniu w wykonaniu Argentyńczyka Facundo Conte w meczu z Asseco Resovią Rzeszów nadszedł nieco słabszy dla niego moment. Conte zmaga się z przeziębieniem, i nie był dziś już tak skuteczny jak w poprzednich spotkaniach. Jego procentowa skuteczność w ataku wyniosła zaledwie dziewiętnaście procent, a na swoim koncie zapisał tylko pięć symbolicznych ''oczek''. Siatkarska katastrofa. Bełchatowski atakujący Mariusz Wlazły spisał się nieco lepiej od swojego klubowego kolegi Conte, ponieważ zanotował czterdziesto trzy procentową skuteczność na skrzydłach. 

Anna Frankowska.
0 komentarze :

Prześlij komentarz