niedziela, 7 lutego 2016

Zwycięstwo Bieńka w 64. Plebiscycie Sportowym 2015 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu!

Środkowy bloku Effectora Kielce oraz świeża twarz w drużynie trenera Stephana Antigi Mateusz Bieniek wygrał 64. Plebiscyt Sportowy 2015 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. 

Zdaniem świętokrzyskich mediów, czytelników, słuchaczy bezapelacyjnie na zajęcie pierwszego miejsca zasłużył Mateusz Bieniek, natomiast kolejne dwie lokaty powędrowały do piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce -  Michała Jureckiego oraz Sławomira Szmala. Warto zauważyć fakt, że po raz pierwszy w historii w tak zacnej obsadzie sportowców wygrał reprezentant Polski w siatkówce! Bez wątpienia jest to wielki zaszczyt dla samego gracza, siatkarskiego związku, jak i dla całej polskiej siatkówki. 

''Bieniek jest sportowym objawieniem w skali kraju, a nawet światowej siatkówki. Jeszcze w kwietniu 2015 roku ten młody siatkarz Effectora cieszył się, że na 21. urodziny otrzymał pierwsze powołanie do kadry Polski prowadzonej przez trenera Stephane Antigę, a w już w styczniu 2016 został wybrany do drużyny marzeń turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, na którym Polska przybliżyła się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. O „Bienia”, który do końca tego sezonu ma ważny kontrakt z Effectorem, pytają już wszystkie największe kluby świata, gdyż w ciągu kilku miesięcy ten mierzący 210 cm wzrostu środkowy bloku, stał się wielką gwiazdą siatkówki. W poprzedniej edycji naszego plebiscytu Mateusz uplasował się na 9 pozycji, ale w tej wygrał bezapelacyjnie'' - informują organizatorzy Plebiscytu.

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne
Anna Frankowska


0 komentarze :

Prześlij komentarz