środa, 9 marca 2016

Rosyjski aut? Co z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janerio?

Reprezentant Rosji Aleksander Markin po meczu z Trójkolorowymi w ramach kwalifikacji olimpijskich do igrzysk w Rio de Janerio miał pozytywny wynik testu antydopingowego. W organizmie siatkarza wykryto tę samą substancję, co kilka dni temu u rosyjskiej tenisistki Marii Szarapowej - meldonium. Antydopingowa wpadka Markina może dać bezpośredni awans do igrzysk olimpijskich reprezentacji Francji. 
Fot: John Mac Dougall
Przyjmujący reprezentacji Rosji po rozegraniu meczu półfinałowego oraz wielkiego finału w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich został poddany kontroli antydopingowej. Po wynikach badań w organizmie siatkarza wykryto meldonium - substancję zakazaną przez WADA (Światową Agencję Antydopingową). Tak dramatyczną informację przekazał sekretarz generalny rosyjskiej federacji siatkarskiej. 

Markin poza kadrą? Trójkolorowi w Rio?

Według regulaminu FIVB (Światowa Federacja Siatkówki), Sborna być może zostanie wycofana z uczestnictwa w igrzyskach w Rio de Janerio. Dlaczego? Mecz, w którym brał udział gracz będący pod wpływem zabronionych przez WADA środków możliwe, że zostanie oddany walkowerem. Światowa Federacja może, ale nie musi skorzystać z tej zasady. Przedstawiciele FIVB sprawą Markina zajmą się 19. kwietnia. Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta w niedługim czasie, ponieważ do tokijskiego turnieju pozostało niewiele czasu. 

Źródło: russiavolley.com/opracowanie własne
Anna Frankowska


0 komentarze :

Prześlij komentarz