środa, 16 marca 2016

Budowlane Łódź lepsze w ćwierćfinale Pucharu Polski

Budowlane Łódź pewnie pokonały Tauron MKS Dąbrowę Górniczą 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Pierwsze piłki zwiastują nam zacięty mecz. Lepiej spotkanie rozpoczynają siatkarki z Dąbrowy Górniczej (0:3).  Pavan popisuje się kolejnymi skutecznymi atakami, których gospodynie nie mogą wybronić (2:5). Pierwszy skuteczny blok Polańskiej.  Budowlane rozkręcają się i odrabiają straty (6:5).Pierwsza przerwa techniczna oraz jednopunktowe prowadzenie MKS-u.  Daiana Muresan zostaje zablokowana (9:11). Długa akcja kończy się punktem dla Budowlanych (12:11). Po raz pierwszy gospodynie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie, a o czas prosi trener Dąbrowy Górniczej. Na drugim czasie  trzy punkty przewagi dla Budowlanych.  As serwisowy Pyci (18:13). Dąbrowianki powoli odrabiają straty (19:16). Podwójny blok Polańskiej i Vincourovej. Liniarska wchodzi na zagrywkę. Beier z lewego skrzydła (23:18).  Beier ponownie z lewej strony i piłka setowa.  Pierwszego seta kończy Sylwia Pycia z przechodzącej piłki (25:18).
Druga partia zaczyna się od błędu z zagrywki dąbrowianek. Brzezińska atakuje po skosie z lewego skrzydła (2:1). Łodzianki grają skutecznie w obronie oraz zamieniają każdą piłkę na punkt (6:3). Każda akcja jest bardzo wyrównana i nie kończy się po pierwszym ataku. Pierwsza przerwa techniczna i dwupunktowe prowadzenie gospodyń. Po zagrywce rozgrywającej Budowlanych piłka tańczy na siatce i spada na stronę przeciwniczek. Daiana Muresan przebija się przez podwójny blok (11:6). Blok Heike Beier i Sylwii Pyci (12:6). Na pojedynczym bloku zatrzymana zostaje Daiana Muresan (13:8).  As serwisowy Beier (15:8). Dzięki dobrej zagrywce przyjmującej, Budowlane pewnie zmierzają po wygraną w drugim secie (16:8). Kilka błędów popełniają łodzianki, ale cały czas utrzymują przewagę (18:14). Gra toczy się punkt za punkt. Błąd w ataku popełnia Muresan (21:17). As serwisowy Eleonory Dziękiewicz (21:18). Pycia skutecznie na środku i piłka setowa (24:19). Drugą odsłonę meczu kończy środkowa Budowlanych Sylwia Pycia po udanym bloku (25:19).
Trzeci set otwiera atak z obiegnięcia Leny Dziękiewicz. Pierwszy punkt dla Budowlanych zdobywa Beier. Podwójny blok Beier i Pyci (2:2). Ta partia jest bardzo wyrównana. Błąd dotknięcia siatki po stronie gospodyń. Joanna Staniucha - Szczurek schodzi z boiska. Po ataku upadła na parkiet. Polańska zdobywa punkt po ataku z krótkiej (8:7).Na dwupunktowe prowadzenie wychodzą dąbrowianki, dzięki dobrej grze w obronie i skutecznych kontrach ( 9:11). Błąd podniesienia piłki po stronie Budowlanych. Beier zdobywa bezpośredni punkt z zagrywki. Podwójny blok Muresan i Pyci (12:12). Kolejny blok, tym razem pojedynczy środkowej z Łodzi. Aut po ataku gości i mamy remis po 15. Druga przerwa techniczna i pierwsze prowadzenia na czasie dąbrowianek. Budowlany wzięły się w garść. Kolejne dwie akcje kończą się dla nich punktem (18:16). Żółta kartka dla Brzezińskiej za dyskusje po decyzji sędziego, że było podwójne odbicie. Zablokowana zostaje Heike Beier (18:19). Sylwia Pycia zablokowana (19:21). McClendon zagrywa w siatkę. Po ataku w aur rozrywającej Dąbrowy remis po 21. Skuteczny potrójny blok łodzianek (22:21). Różycka atakuje w aut. (23:21). Zacięta końcówka trzeciej partii.  Beier po bloku – piłka meczowa. Długa wymiana i punkt dla dąbrowy (24:23). Budowlane wygrywają w ćwierćfinale Pucharu Polski 3:0.

Budowlani Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0

(25:18, 25:19, 25:23)