niedziela, 20 marca 2016

Krwiożercza walka o drugą lokatę

Świadkami tak wyrównanej walki na ligowym boisku dawno nie byliśmy. Zaksa Kędzierzyn-Koźle nie ma się czego obawiać, ponieważ z dorobkiem 60 ''oczek'' jest pewna gry w wielkim finale. Co z Asseco Resovią Rzeszów, i PGE Skrą Bełchatów?
Fot: Łukasz Laskowski
Sprawa uczestnictwa Kędzierzynian w tegorocznym finale PlusLigi jest zamknięta. Inaczej sytuacja wygląda u mistrzów Polski, i brązowych medalistów. Asseco Resovia Rzeszów po trzysetowym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn z 49. punktami na koncie zajęła pozycję drugą w tabeli, natomiast Skra Bełchatów po dzisiejszym czterosetowym, zwycięskim pojedynku, ale ze straconym setem z siatkarzami AZS Politechniki Warszawskiej również z dorobkiem 49. punktów uplasowała się na trzeciej lokacie.

Bilans spotkań mistrzów Polski, i brązowych medalistów ligi:
Asseco Resovia Rzeszów: 15 zwycięstw, 8 porażek, 89 setów, 57 wygranych partii.
PGE Skra Bełchatów: 18 zwycięstw, 5 porażek, 91 setów, 33 wygrane

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki spotkań.Czy któraś z drużyn ma ułatwione zadanie? Nie sądzę - tegoroczna liga już nie raz udowodniła, że nie ma słabszych zespołów, a wygrywa ten, który jest w lepszej dyspozycji w dniu meczu. 

Mistrzowie Polski mają do rozegrania mecz z MKS Będzin, Effectorem Kielce oraz wicemistrzami kraju - Lotosem Treflem Gdańsk. Rywalami brązowych medalistów ligi są Cerrad Czarni Radom,  Indykpol AZS Olsztyn, i BBTS Bielsko-Biała. 

Anna Frankowska.


0 komentarze :

Prześlij komentarz