niedziela, 20 marca 2016

Na zagrywce aut za autem - czyli mecz poskromicieli Zenitu Kazań

W meczu 23. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów w czterech setach pokonała AZS Politechnikę Warszawską,  i z dorobkiem 49 punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Wprawdzie Bełchatowianie wykonali założony przed meczem plan, czyli wygrali za trzy punkty, ale stracili seta, co w końcowym rozrachunku może mieć niebagatelny skutek.

AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 24:26, 25:17, 23:25)
MVP: Nicolas Uriarte.
Wyjściowe składy zespołów:

PGE Skra: Lisinać, Wlazły, Wrona, Conte, Uriarte, Marechal, Piechocki (L).
Politechnika Warszawska: Zagumny, Lemański, Samica, Filip, Świrydowicz, Wierzbowski, Olenderek (L).

Wielka niewiadoma w sprawie złotego krążka do samego końca.
Pomimo tego, że bełchatowianie wygrali mecz za trzy punkty, to nadal są pozycję niżej od Asseco Resovii Rzeszów. Wprawdzie oba zespoły mają tyle samo punktów (49), ale Bełchatowianie posiadają jeden przegrany set więcej. Co to oznacza? Do końca ligowych rozgrywek czekają nas nie lada emocje.