niedziela, 6 marca 2016

PlusLiga: Rewanż za Puchar Polski?

Już dziś, o 14:45 siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle staną przed wielką szansą rewanżu na brązowych medalistach zeszłorocznej PlusLigi za niepowodzenie w trakcie rozgrywanego kilka miesięcy temu Pucharze Polski. 

Liderzy tabeli w liczbach. Wygląda to imponująco. 
Siatkarze Ferdinando De Giorgiego zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów. Wydaje się, że PGE Skra Bełchatów, czy zajmujący trzecią lokatę Lotos Trefl Gdańsk nie będą w stanie dogonić siatkarzy z Mostowej. Ale nie możemy uważać, że Kędzierzynianie do końca sezonu będą prezentować się aż tak wyśmienicie. Mimo to, że Zaksa na dwadzieścia rozegranych meczów, przegrała zaledwie dwa sety z wicemistrzami Polski, nie możemy sądzić, że pokona Skrę. Pamiętny Puchar Polski jest tego żywym dowodem. 

Mecz o życie dla Skry Bełchatów. 
Dla zdobywców Pucharu Polski 2016 spotkanie z Zaksą, to mecz dosłownie o życie. Po ostatniej porażce w Lidze Mistrzów z Ziraatem Bankasi Ankarą (mimo niepowodzenia, awans do 1/6 LM) oraz wcześniejszej ligowej porażce z Łuczniczką Bydgoszcz Bełchatowianie by zająć drugą lokatę w tabeli muszą uniknąć klęski w dzisiejszym spotkaniu w hali Azoty. 

Rewanż Zaksy będzie udany? Bełchatowianie zdobędą liczące się w tym sezonie jak złoto punkty? Jedna, wielka niewiadoma. Początek transmisji o 14:45 na sportowych kanałach stacji Polsat. 

Anna Frankowska

0 komentarze :

Prześlij komentarz