niedziela, 20 marca 2016

Systematyczność, i konsekwencja Zaksy zaowocowała. Kędzierzynianie w finale PlusLigi

Mimo to, że do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki Kędzierzynianie pokonując 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz zapewnili sobie udział w wielkim finale tegorocznej PlusLigi. Mało tego? Podopieczni Ferdinando Giorgiego wezmą również udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.  
Fot: Sebastian Borowski
Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)
MVP: Sam Deroo.

Sobotnie spotkanie pomiędzy finalistami sezonu a siatkarzami z Bydgoszczy przebiegało pod czujnym okiem Kędzierzynian. Mimo to, że były momenty w których Bydgoszczanie wychodzili na kilkupunktową przewagę, to podopieczni ''Fefe'' odrabiali straty, i zdołali bez większych problemów wygrywać poszczególne partie spotkania. 

Do wielkiego finału ligi pozostał miesiąc. W czasie, kiedy PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów będą walczyć o uczestnictwo w meczu o złoto, Kędzierzynianie będą przygotowywać się do jednego z najważniejszych spotkań tego sezonu. - ''Mamy teraz miesiąc, by przygotować się do finału PlusLigi. Musimy ten czas wykorzystać najlepiej jak potrafimy'' - w trakcie pomeczowej konferencji powiedział kapitan Zaksy Benjamin Toniutti. 

Źrodło: Informacja własna, przeglądsportowy.pl/opracowanie własne
Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz