piątek, 22 kwietnia 2016

9 miejsce dla Łuczniczki Bydgoszcz !

Rywalizacja ligowa dla siatkarzy z Bydgoszczy i Olsztyna dobiegła końca. W ubiegły czwartek Łuczniczka Bydgoszcz wygrała w Olsztynie 3:2 i uplasowała się na 9 miejscu PlusLigi.

Pierwszy mecz tej rywalizacji odbył się  w hali Łuczniczka ,w Bydgoszczy. Mimo ,że skończył się w trzech setach to emocji i dobrej gry z obu stron nie brakowało. Wszystko rozgrywało się w końcówkach partii. Akademicy dwukrotnie byli blisko zwycięstwa w setach. Jednak to podopieczni trenera Makowskiego potrafili postawić przysłowiową "kropkę nad i" i zwyciężyć przed własną publicznością.

Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn

3:0

(28:26,25:20,25:23)

MVP: Łukasz Wiese

Drugie spotkanie Indykpolu i Łuczniczki było zaplanowane w środę ,w Olsztynie. Akademicy sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom i wygrali z drużyną z Bydgoszczy 3:0. Świetny mecz rozegrał Bartosz Bednorz i Marcin Waliński. Dzięki ich postawie Olsztynianie przedłużyli swoje szansę na zdobycie 9 miejsca.W środowym spotkaniu drużyna z nad Brdy wygrała tylko drugiego seta. Najlepszym punktującym po stronie gości był Łukasz Wiese.

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz

3:1

(25:19,22:25,25:23,25:16)

MVP: Marcin Waliński

Decydujący mecz rozegrał się 21 kwietnia w hali Urania. Stan rywalizacji wynosił 1:1.
Dwa pierwsze sety w wykonaniu były niekorzystne dla Łuczniczki. W trzecim secie trener Makowski wprowadził na boisko Nikodema Wolańskiego. Jak się później okazało to własnie rezerwowy odwrócił losy tego spotkania. Bydgoszczanie odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli w tie-braku.