czwartek, 28 kwietnia 2016

Chemik Police mistrzem Polski

Chemik Police po raz trzeci z rzędu może cieszyć się tytułem mistrza Polski. Siatkarki z Polic udowodniły, że nie ma w Polsce lepszej drużyny. Od trzech lat Chemik regularnie bije w finale klub z innego miasta z Pomorza - Atom Trefl Sopot.

Tym razem obie drużyny wystartowały z pewną grą. Lepiej zaczął Chemik, ale Sopot zaraz odrobił straty. Najlepiej punktującą zawodniczką tej odsłony była Katarzyna Zaroślińska, która w tym sezonie trzymała atak swojego zespołu. W końcówce było sporo emocji, wynik przechylał się na jedną i na drugą stronę. Ostatecznie górą był Chemik - kluczem do zwycięstwa okazała się zagrywka.
W drugim secie mistrzynie Polski dominowały. Rozpędzone policzanki zdominowały siatkę. W ataku brylowała Helena Havelkova. Trener Micelli próbował zmian, starał się znaleźć odpowiednie zestawienie, które odeprze siłę rywalek. Niewiele to dało. Chemik dominował w każdym elemencie - zagrywce, ataku i bloku.
Trzeci set był już tylko formalnością. Co prawda, Sopot prowadził na początku partii 9:6, ale nie potrafiły utrzymać tej przewagi. Sama Zaroślińska nie mogła wygrać meczu. Siła ognia Atomu słabła, a siatkarki trenera Głuszaka coraz lepiej spisywały się w obronie. Wynik może wskazywać na wyrównaną walkę (sopocianki zdobyły 23 punkty), ale w rzeczywistości Werblińska i spółka miały wszystko pod kontrolą od samego początku.

Atom Trefl Sopot 0:3 Chemik Police
(23:25, 18:25, 23:25)