wtorek, 26 kwietnia 2016

Fenomenalni siatkarze PGE Skry! Bełchatowianie z brązowym medalem!

W ostatnim meczu którego stawką był brązowy medal PlusLigi sezonu 2015/2016 siatkarze bełchatowskiej Skry na wyjeździe pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:0 i w arcy-piękny dla siebie sposób kończy owy sezon.

Nie pomogła ani własna hala, ani niezastąpieni kibice.
Bełchatowianie przed starciem z Lotosem Treflem Gdańsk podkreślali, że przyjechali tutaj tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Trudno dziwić się takiej postawie Bełchatowian, ponieważ po dwóch wygranych u siebie spotkaniach byli dosłownie o krok od powtórki z zeszłego sezonu. Od pierwszych piłek meczu w Ergo Arenie goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, i wywierali presję na rywalach w szczególności w polu zagrywki. Można by twierdzić, że w secie numer jeden zakończonym wynikiem 25:11 grał tylko jeden zespół.

Początek drugiej partii spotkania rozpoczął się bez większego zaskoczenia, bo od efektywnych zagrywek mvp Mistrzostw Świata Polska 2014 Mariusza Wlazego. Bełchatowski atakujący nie tylko w zagrywce prezentował się na szóstkę z plusem, a w ataku również. Po kilku punktowych blokach, atakach, obronach po stronie Lotosu Trefla wydawało się, że za chwilkę na tablicy wyników ukaże się remis. Tak się nie stało. Bełchatowianie pewnie wygrali drugą partię, i byli o set od zdobycia krążka koloru brązowego.

Podopieczni trenera Philippa Blaine w trzecim, ostatnim secie chcieli postawić przysłowiową kropkę nad i, i szybko zakończyć to spotkanie. Gospodarze nie znaleźli recepty na doskonałą grę przyjezdnych, i ta partia padła łupem brązowych medalistów sezonu 2015/2016!

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3 (11:25, 19:25,18:25)
MVP: Nicolas Uriarte.