niedziela, 24 kwietnia 2016

Kapitalny kapitan

W cieniu rozgrywek o medale oraz o poszczególne miejsca w PlusLidze sezon w lidze tureckiej dobiegł końca. Z medalu koloru złotego mogą cieszyć się siatkarze Lorenzo Bernardiego, srebrne krążki na szyi zawiesili zawodniczy Instanbułu BBSK, natomiast brąz przypadł Arkasowi Izmir. Kapitan reprezentacji Polski również może cieszyć się z zakończonego sezonu. 
Źródło: cev.lu
Turcja na szkolną szóstkę:
HalkBank Ankara fazę zasadniczą może uważać za udaną, bowiem po rozegraniu wszystkich spotkań zajęli miejsce pierwsze. Z początku spotkań w fazie play-off podopieczni Bernardiego nie prezentowali doskonałej siatkówki jednak w odpowiednim momencie sezonu zaczęli zdobyć jak się później okazało cenne, najcenniejsze punkty. W meczu którego stawką było mistrzostwo Turcji HalkBank Ankara pokonał Fenerbahce Grundig Stambuł 3:0. 

Kapitalny Michał Kubiak:
W meczu o tak wielką stawkę powinien błyszczeć cały mistrzowski zespół jednak postacią która w pełni zasłużyła na miano mvp turnieju był kapitan mistrzów świata Michał Kubiak. Polski przyjmujący w spotkaniu z Fenerbahce Grundig Stambuł zapisał na swoim koncie dziesięć wiele znaczących ''oczek''. Statystyki Kubiaka są wręcz perfekcyjne. Mistrz Turcji przyjmował dwadzieścia jeden razy, co daje 71% dogrania pozytywnego, a aż 67% perfekcyjnego nie popełnił przy tym ani jednego błędu. Reprezentant Polski nie tylko w przyjęciu prezentował się znakomicie. W ataku od rozgrywającego otrzymał trzynaście piłek, a siedem z nich skończył efektywnie, co daje mu 54% skuteczność w owym elemencie. Zdobycie mistrzostwa Turcji daje nie tylko radość kibicom, trenerom, całemu sztabowi szkoleniowemu i medycznemu ale przede wszystkim siatkarzom HalkBanku Ankary, ponieważ już dziś są pewni uczestnictwa w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. 


Nagrody indywidualne: 

*Najlepszy rozgrywający: Eksi Arzlan (Istanbuł BBKS)
*Najlepszy przyjmujący: Michał Kubiak (HalkBank Ankara)
*Najlepszy przyjmujący: Gokhan Gokgoz (Arkas Izmir)
Najlepszy środkowy: Marko Matić (Istanbuł BBKS)
Najlepszy środkowy: Mustafa Koc (Arkas Izmir)
*Najlepszy atakujący: Antonin Rouzier (Arkas Izmir)
*Najlepszy libero: Hasan Yesilbudak (HalkBank Ankara)
*MVP: Michał Kubiak (HalkBank Ankara) 

Nagroda specjalna powędrowała w ręce siatkarza Arkasu Izmir Yigit Gulmezoglu. 

Źródło: tvf.org.tr/opracowanie własne
Anna Frankowska.
0 komentarze :

Prześlij komentarz