niedziela, 24 kwietnia 2016

Siódemka dla gospodarzy, ósemka dla warszawskich wojowników

W drugim wyjazdowym spotkaniu siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw odnieśli niekorzystny dla siebie wyniki (1:2). Jastrzębianie dzięki dzisiejszej wygranej mogą cieszyć się z siódmej lokaty na koniec sezonu.

Miało być tak pięknie, siódme miejsce, sezon zakończony zwycięstwem. Tak się jednak nie stało. W ostatnim dla obu zespołów meczu bieżącego sezonu PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał AZS Politechnikę Warszawską 3:0, i w efektownym stylu zakończył ligowe rozgrywki. Wydawać by się mogło, że dzięki wcześniejszej wygranej warszawskiej Politechniki siatkarze pod czujnym okiem trenera Bednaruka po raz kolejny pokonają Jastrzębian, ale rywal okazał się silniejszy, lepszy. Po tak wyczerpującym sobotnim spotkaniu obie drużyny nie miały możliwości aby dobrze prezentować się w zagrywce czy to w ataku. Jastrzębianie podrażnieni sobotnią porażką pod koniec seta pierwszego prowadzili już 24:21, i chcieli w szybkim tempie zakończyć tę partię. Nie pozwolił im na to fantastyczny Guillaume Samica, który dzięki skutecznym zagrywkom doprowadził do remisu po 24. Taki wynik nie widniał na tablicy zbyt długo, ponieważ ponownie dzięki zagrywce, tym razem po stronie Jastrzębian Michał Masny zakończył owa partię.

Dwie kolejne odsłony również należały do gospodarzy. Obie ekipy trzymały się ustalonych wcześniej taktyk. Jastrzębianie nadal wywierali na Warszawiakach presję w polu serwisowym z czym słabo radzili sobie stołeczni przyjmujący. Set numer dwa oraz trzy zakończył się w ten sam sposób - dzięki skutecznemu blokowi na warszawskim atakującym Michale Filipie.