piątek, 27 maja 2016

Japoński turniej interkontynentalny w pigułce

Już od jutra czekają nas niemałe emocje. Reprezentacja Polski mężczyzn rozpocznie wielką batalię o marzenia, batalię o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Czy Polacy jako mistrzowie świata są pewniakami do awansu? Zdania są podzielone. Większość ekspertów w roli faworyta stawia wielką Francję. 
Fot: Cyfrasport
Spośród biorącej udział w turnieju ósemki trenerzy, eksperci, osoby ze świata siatkówki twierdzą, że awansu może być pewna Francja ale także nasz zespół. To dwójka pretendentów do zwycięstwa, a miejsca są trzy. Kto zajmie ostatnie miejsce i zdobędzie olimpijski paszport? Podopieczni trenera Antigii to najwyższej sklasyfikowana drużyna w rankingu Federation International de Volleyball. Ale czy to wiele znaczy? Drugą reprezentacją która według ekspertów wywalczy olimpijski awans jest Francja. Zespół uplasowany na pozycji dwunastej ma owocny kosz z medalami, bowiem zdobyli oni m.in. brąz Ligi Światowej oraz odnieśli triumf w Mistrzostwach Europy. 

Nieobliczalny Iran
Nie zapominajmy o groźnym Iranie. Sparingpartnerzy Polaków również są chętni a co ważniejsze są w stanie wywalczyć brazylijski bilet. W ubiegłorocznym Pucharze Świata obecni gracze Raula Lozano uplasowali się na miejscu ósmym, co było dla nich jedną wielką katastrofą. Po tragicznie zakończonych dla nich rozgrywek z ''trenerskiego stołka'' skreślony został Slobodan Kovac, którego w niedługim czasie zastąpił dobrze znany naszym siatkarzom ale również polskim kibicom Raul Lozano. Trudno powiedzieć czy po skromnej ilości treningów Irańczycy mogą zaskoczyć. Jednak wszyscy znamy charyzmatycznego Lozano, w mig potrafi zmienić swój zespół. 

Przypominamy, że walka o igrzyska rozpocznie się w dniu jutrzejszym i potrwa do piątego czerwca. Każda z drużyn zagra siedem arcyważnych meczów. W japońskich kwalifikacjach weźmie również udział Kanada, Chiny, Australia, Japonia jako gospodarz turnieju oraz Wenezuela. Wszystkie weekendowe mecze Polaków będą transmitowane na kanale Polsat Sport oraz Polsat Sport News. Początki spotkań zaplanowane są na 8:30 czasu polskiego. 

Anna Frankowska.0 komentarze :

Prześlij komentarz