piątek, 20 maja 2016

Memoriał Wagnera: Polacy nie dali rady Serbom

W ostatnim dniu 14. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy walczyli o drugie miejsce z Serbami. Biało - czerwoni prowadzili w meczu już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. Tym samym, podopieczni Nikoli Grbića zajęli drugie miejsce w turnieju. Polacy stanęli na najniższym stopniu podium. 

Polska 2:3 Serbia
 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, 11:15)

Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Możdżonek.

Serbia: Kovacević, Ivović, Luburić, Brdjović, Podrascanin, Lisinac, Majstrović (libero), Katić, Rosić (libero), Jovović, Jakovljević

Na konferencji prasowej po meczu Polska – Serbia powiedzieli:

Michał Kubiak (kapitan Reprezentacji Polski): Nie zagraliśmy dziś wybitnie dobrze. Dwa pierwsze sety układały się po naszej myśli, później coś się zacięło. Trzeba się będzie zastanowić co to było i nad tym popracować na treningach. Mam nadzieję, że do Tokio będzie już dobrze. Jedziemy tydzień przed turniejem kwalifikacyjnym. Będziemy tam grać jeszcze sparingi. Musimy się przede wszystkim skupić na własnych błędach. Życzcie nam powodzenia w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Bądźcie z nami!

Dragan Stanković (kapitan Reprezentacji Serbii): Życzę Polakom powodzenia w turnieju kw. Po dziesięciu dniach przygotowań wygraliśmy dwa mecze i w jednym byliśmy blisko triumfu. Jest to dobry wynik. Cieszy nas wygrana z Polską, która jest w lepszej formie niż my. W dwóch pierwszych setach szukaliśmy naszego rytmu gry. Później udało się go znaleźć i wygrać.

Stephane Antiga (selekcjoner Reprezentacji Polski): Gratuluję Serbom, bo zagrali bardzo dobrze. Zmiana na rozegraniu była kluczowa. Szkoda – bo pierwszy raz zaczęliśmy dobrze mecz. Potem brakowało nam skuteczności w zagrywce i ataku. Serbia natomiast to wykorzystała. Byliśmy blisko. Mamy jeszcze ponad tydzień na treningi. Forma ma przyjść na turniej kwalifikacyjny w Tokio.

Nikola Grbić (selekcjoner Reprezentacji Serbii): Podobnie jak mój kapitan, również życzę Polakom szczęścia i powodzenia w Tokio. Mam nadzieję, że Polska będzie kolejnym reprezentantem Europy w Rio de Janeiro. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na ćwiczenia, dlatego jestem zadowolony z wyniku. Memoriał pokazał nam gdzie jesteśmy i ile jeszcze musimy zrobić. Memoriał Wagnera to bardzo pożyteczny sprawdzian dla nas. Mogliśmy ten turniej wygrać, gdybyśmy wygrali 2-3 piłki więcej we wczorajszym meczu. Jestem zadowolony z wyniku, bo to jest dla nas motywacja do tego, żeby kontynuować to, co robimy na treningach.

inf.prasowa

0 komentarze :

Prześlij komentarz