środa, 18 maja 2016

Memoriał Wagnera: Zwycięstwo biało - czerwonych

Reprezentacja Polski pokonała Belgię 3:1 w drugim dniu Memoriału Hubera Jerzego Wagnera. Jutro biało - czerwoni zmierzą się z Serbią.

Mecz źle zaczyna się dla Polaków, którzy muszę gonić wynik (1:4). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, biało – czerwoni wyrównują stan seta (6:6). Polacy po raz pierwszy obejmują prowadzenie w meczu. Rafał Buszek i Mateusz Bieniek stawiają skuteczny blok (10:8). Pierwsza długa wymiana kończy się punktem dla Belgów. Rewelacyjna obrona Pawła Zatorskiego! Mecz jest bardzo wyrównany. Polacy nie mają łatwego zadania. Każda akcja kosztuje ich wiele pracy (14:14). Na drugą przerwę techniczną to Belgowie schodzą z dwupunktową przewagą, po zatrzymaniu Mateusza Miki. O czas prosi Stephane Antiga. Rywale prowadzą już trzema oczkami (15:18). Klinkenberg broni atak Bieńka, jednak błąd podwójnego odbicia popełnia rozgrywający. Set wkracza w decydującą fazę. Polacy tracą cztery punkty. Drugi czas dla szkoleniowca Polski (18:23). Błąd w zagrywce Rafała Buszka kończy pierwszą partię (20:25).

Druga partia to już inna gra Polaków. Błąd popełnia sędzia, co wywołuje lawinę gwizdów na hali (5:4). Dobrze w ataku spisuje się Bartosz Kurek, kończy dwie piłki z rzędu (7:4). Biało – czerwoni nie mogą utrzymać trzypunktowego prowadzenia. Dwukrotnie mylą się w ataku. Po chwili jednak odrabiają straty.  Pewnie w defensywie Karol Kłos (13:10).  As serwisowy Bartosza Kurka (14:10). Dobra zagrywka Kurka i udana kontra Buszka – Polacy zwiększają przewagę.  Kolejny bezpośredni punkt z zagrywki polskiego atakującego (16:10). W ataku mylą się Belgowie (19:12). Potrójny blok zatrzymuje Lecata. As serwisowy Karola Kłosa (21:12). Kolejny blok – Możdżonek, Szalpuk oraz Łomacz (22:12). Artur Szalpuk pewnie atakuje z lewego skrzydła – zbliżamy się do końca drugiej odsłony meczu (23:14).  Belgowie bronią pierwszą piłkę setową. Polacy wygrywają seta (25:16).

Od początku seta przewagę zyskują Belgowie. Nie potrafią jej długo utrzymać przez pomyłki w ataku. Dynamiczny atak Szalpuka (6:5). Van Walle z prawego skrzydła (7:6). Pierwsza przerwa techniczna i jednopunktowe prowadzenie biało – czerwonych.  Bartosz Kurek stawia pojedynczy blok (9:7). Peter Verhees blokuje Bartosza Kurka (9:9).  Polacy ponownie wychodzą na prowadzenie, wykorzystując błędy rywali.  Pewny atak Karola Kłosa (14:11). Belgowie nie odpuszczają. W aut zagrywa Buszek (15:14). Mamy dwa punkty prowadzenia na drugiej przerwie technicznej. As serwisowy Verheesa (20:18). Długa wymiana i punkt dla biało – czerwonych, którzy przy kiwce Belga chowają ręce. Kolejna udana akcja reprezentacji Belgii (21:20). As serwisowy Kurka (23:20). Potrójny blok Polaków kończy kolejnego seta (25:20).

Czwarta partia dobrze zaczyna się dla biało – czerwonych. Na pierwszej przerwie technicznej mamy sześć punktów przewagi.  Marcin Możdżonek mija się z piłką. W kolejnej akcji naprawia swój błąd (12:7). Teraz gra toczy się punkt za punkt. Jeśli tak zostanie do końca, to z pewnością wygrają Polacy (14:10). Przerwa techniczna – 16:13. As serwisowy Verheesa (16:15).Czeka nas nerwowa końcówka (17:16). Belgowie doprowadzają do remisu po 18. W aut atakuje Cox. Dawid Konarski skutecznie z prawego skrzydła (20:18). W antenkę atakuje Cox (22:19). Po bloku piłkę wybija Buszek 23:20. Konarski wykorzystuje kontrę 24:20. Pierwszą piłkę meczową bronią Belgowie. Zablokowany Nowakowski (24:22). Piotr Nowakowski kończy mecz atakiem ze środka.

Polska – Belgia 3:1
(20:25, 25:16, 25:20,25:22)

Skład drużyn:

Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Szalpuk, Możdżonek, Konarski, Gacek, Drzyzga, Nowakowski

Belgia: Klinkenberg, Verhees, Vandevoorde, Walle, Valkiers, Baetens, Ribbens (libero) oraz Depovere, Lecat, Van Velde, Cox