czwartek, 19 maja 2016

Nikola Rosić: Chciałbym zagrać w Polsce

- To wielka przyjemność grać w Polsce. Tutaj są najlepsi kibice. Organizacja stoi zawsze na najwyższym poziomie – mówi libero reprezentacji Serbii Nikola Rosić.
fot.fivb.org

Reprezentacja Serbii przegrała wczorajsze spotkanie 2:3. Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbića w tie – breaku miała piłkę meczową. Ostatecznie to Bułgarzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W końcówce piątej partii popisali się dwoma punktowymi blokami. - Niestety w siatkówce tak się zdarza. Przegraliśmy poprzedniego seta. Przegraliśmy tie – breaka. Grając z zespołami z pierwszej dziesiątki, często o wyniku decydują zaledwie dwa punkty.  Konkurencja w siatkówce jest duża. W meczu z Bułgarią, mieliśmy szansę na wygraną. Tak jak Bułgaria, zagraliśmy dobrze. W tym turnieju Bułgarzy pokazują bardzo dobrą siatkówkę. Te mecze to także okazja dla młodych zawodników, by wyjść na boisku i zagrać przeciwko tak silnej drużynie. My mieliśmy swoją piłkę meczową. Bułgaria miała ją później. Nie mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany. Znajdujemy się na początku przygotowań.  Dla nas będzie bardzo ważne, by z każdym dniem robić postępy. Chcemy walczyć i wygrywać.

Drugi dzień Memoriału za nami. Serbowie w pierwszym meczu pokonali biało – czerwonych 3:2. Teraz musieli uznać wyższość Bułgarów. Wszystkie zespoły cały czas szlifują formę. -W tym turnieju pokazujemy, że możemy grać przeciwko każdej drużynie. Piąty set potwierdził, że poziom czołowych zespołów jest równy, a o wyniku meczu często decydują dwie ostatnie akcje. Dzisiaj niestety to Bułgaria wykorzystała szansę.  Dla mnie to bardzo dobry turniej.

Memoriał Wagnera jest dla Serbów pierwszym etapem przygotowań przed Ligą Światową. Czy już teraz można wskazać elementy, nad którymi szczególnie trzeba popracować? -Myślę, że jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Zawsze na początku sezonu reprezentacyjnego ćwiczymy różne warianty. Przygotowania trwają zaledwie około dziesięciu dni. W każdym elemencie musimy nad czymś pracować. Teraz każdy zawodnik musi skupiać się na tym, by grać lepiej, wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Najważniejsze jest utrzymanie dobrego poziomu gry, walka dla zespołu i wygrywanie wszystkich pojedynków.

Reprezentacja Serbii pierwszy raz w historii nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Liga Światową będzie jedynym turniejem, w którym zagrają tego lata. - Naszym celem jest powrót do Polski i zagranie przed tą wspaniałą publicznością. Chcemy zagrać w Final Six i zaprezentować naszą najlepszą siatkówkę. Liga Światowa to jedyny turniej, w którym wystąpimy.  Tutaj chcemy dać z siebie maksimum.


Nikola Rosić jest pod ogromnym wrażeniem atmosfery, jaka panuje w Tauron Arenie. Nie ukrywa, że w przyszłości chciałby zagrać w polskim klubie. - W przyszłości chciałbym zagrać w Polsce. Na mojej pozycji nie będzie to łatwe.  Grając, jako libero wiem, że o miejsce w dobrym zespole jest ciężko. Jeśli taka okazja się przytrafi, to będzie dla mnie prawdziwa przyjemność. 

Emilia Rybińska

0 komentarze :

Prześlij komentarz