wtorek, 17 maja 2016

Pierwszy sprawdzian Polaków

Już dzisiaj rozpocznie się 14. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Turniej zostanie rozegrany w krakowskiej Tauron Arenie. Oprócz Polaków zobaczymy reprezentacje Serbii, Bułgarii oraz Belgi. Dla biało-czerwonych będzie to szansa, aby sprawdzić się przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 


Polacy będą mieli okazję zagrać z czołówką europejskiej siatkówki. Pierwszy mecz rozegrają z reprezentacją Bułgarii. Drużyna prowadzona przez doświadczonego, byłego siatkarza Plamena Konstantionova to duże wyzwanie dla Polaków. Z tą ekipą zawsze gra się ciężko.  Trzon teamu stanowią utytułowani zawodnicy, tacy jak: Salparov, Żekov, Bratoev czy Aleksiev. W środę na zespół Stephana Antigi czekać będzie drużyna Belgi. Podopieczni Vitala Heynena mogą okazać się czarnym koniem turnieju. Drużyna z roku na rok spisuje się coraz lepiej. Na pozycji przyjmującego występuje wszystkim znany siatkarz ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, Sam Deroo. W ostatni dzień zagramy z Serbią.  Tego rywala nie trzeba przedstawiać. To drużyna kompletna. Występują w niej takie gwiazdy jak: Atanasijevic, Lisinac, Podrascanin czy Stankovic, na co dzień grający w najlepszych klubach w Europie. 

Po Memoriale Wagnera reprezentacja Polski wyleci do Tokio, gdzie rozegrany zostanie turniej kwalifikacyjny do IO w Rio (28 maja – 5 czerwca). Rywalami Polaków będą: Australia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Kanada oraz Wenezuela. Przepustkę do Rio wywalczą cztery zespoły. 

Skład reprezentacji Polski:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk
Atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski
Libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek

Terminarz spotkań Memoriału H.J. Wagnera

Wtorek

17.30 Belgia - Serbia
20.30 Polska - Bułgaria

Środa 

17.30 Bułgaria - Serbia
20.30 Polska - Belgia

Czwartek

17.30 Belgia - Bułgaria
20.30 Polska – Serbia

Emilia Rybińska


0 komentarze :

Prześlij komentarz