środa, 18 maja 2016

Piotr Gacek: Awansu do Rio możemy być pewni po ostatnim meczu w Japonii

- Kwalifikacje są dla nas najważniejsze. Żeby dobrze grać w turnieju kwalifikacyjnym, musimy też zaprezentować się dobrze tutaj. Między Memoriałem a Tokio nie ma dużo czasu – mówi libero reprezentacji Polski, Piotr Gacek.


W pierwszym dniu 14. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rywalem Polaków była Bułgaria. Z tą reprezentacją zawsze grało nam się ciężko. W ostatnich trzech spotkaniach to podopieczni Plamena Konstantiova byli górą, a wszystkie pojedynki kończyły się w tie – breakach. Tym razem także biało – czerwoni musieli uznać wyższość rywali.  -Zabrakło trochę lepszej gry.  Pierwsze mecze są dla nas trudne. Jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym w Spale. Brakowało nam w podstawowych elementach. Zwłaszcza na zagrywce. Ciężko jest ocenić tak na gorąco to spotkanie. Mecz nie stał na wysokim poziomie.

Sezon reprezentacyjny dopiero się zaczyna. Zespoły szlifują formę na najważniejsze turnieje. -Nierówna gra nie wynika ze zmęczenia po treningach. Tutaj przyczyn należy upatrywać w tym, że sezon reprezentacyjny dopiero się zaczyna. Zespół Bułgarii także nie grał stabilnie. My troszkę dostosowaliśmy się do tego poziomu gry. Mam nadzieję, że w meczu z Belgią zaprezentujemy lepszą grę.

Polacy od 28 maja zagrają w turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Japonii o awans walczyć będzie osiem drużyn. Cztery uzyskają przepustkę do Rio. -Kwalifikacje są dla nas najważniejsze. Żeby dobrze grać w turnieju kwalifikacyjnym, musimy też zaprezentować się dobrze tutaj.  Między Memoriałem a Tokio nie ma dużo czasu. Nie zbudujemy jakiejś super formy między turniejem a kwalifikacjami. Memoriał Wagnera jest dla nas bardzo istotny. Awansu do Rio możemy być pewni po ostatnim meczu w Japonii.

Emilia Rybińska0 komentarze :

Prześlij komentarz