poniedziałek, 2 maja 2016

Spała powitała szczęśliwą piętnastkę

W poniedziałek reprezentanci Polski w pełnym składzie rozpoczęli przygotowania do sezonu, w którym priorytetem jest awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janerio z turnieju interkontynentalnego w Tokio. Przed wylotem do Kraju Kwitnącej Wiśni Polaków czeka nieziemsko ważny sprawdzian. 

Pierwsza część zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale dobiegła końca. Trener Aniga po dłuższych przemyśleniach zdecydował, że z dwudziestki powołanych do szerokiej kadry siatkarzy, na drugi etap przygotowań stawi się piętnastka, z której sztab szkoleniowy przed memoriałem Wagnera będzie zmuszony skreślić jeszcze jednego siatkarza. Którego? Tego, który po drugim etapie przygotowań okaże się najsłabszy, lub wyeliminuje go kontuzja.

Antiga vs kibice:
Dzięki szybkiemu rozstrzygnięciu sytuacji na ligowym parkiecie selekcjoner kadry narodowej mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ jego zawodnicy mieli możliwość dłuższego wypoczynku, co jest ważnym punktem w każdej dyscyplinie sportu. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Dla kibiców na pewno nie było powodu do radości, bo sytuacja w sprawie rozdania medali zakończyła się zbyt szybko i w miarę łatwo. ''Zapewne kibice oczekiwali ciekawego spektaklu, a ja wolałem krótki finał. Jeśli trzeba byłoby rozegrać pięć spotkań walka skończyła by się 1. maja, musielibyśmy kombinować, a przecież każdy potrzebuje odpoczynku'' - ligową sytuację komentuje trener kadry narodowej. 

Rywalizacja o awans na igrzyska olimpijskie rozpocznie się 28. maja i potrwa do 5 czerwca. Oprócz reprezentantów naszego kraju w turnieju wezmą również udział takie kraje jak: Australia, Chiny, Francja, Iran, Japonia - gospodarz, Kanada, Wenezuela. Przed turniejem w Kraju Wschodzącego Słońca Polacy sprawdzą swoją w formę dzięki uczestnictwu w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera który w tym roku odbędzie się w najnowocześniejszej polskiej hali, mieszczącej ponad 15 tysięcy kibiców, w krakowskiej TAURON Arenie. W stolicy Małopolski rywalami polskiej drużyny będą Serbowie, Belgowie oraz Bułgarzy. Po zakończeniu czysto towarzyskiego turnieju podopieczni trenera Antigii obiorą kierunek Tokio, z którego do Rio jest dosłownie 7 kroków.

Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz