niedziela, 15 maja 2016

Trzynasty medal w historii Memoriału dla biało-czerwonych?

Już za dwa dni początek wielkich siatkarskich emocji. Reprezentacja Polski tuż przed piątkowym wylotem do Japonii weźmie udział w czternastym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. 
Stephane Antiga po zakończeniu drugiego etapu przygotowań zdecydował, że do Tokio nie poleci aktualny siatkarz PGE Skry Bartosz Bednorz. Skreślenie ze składu przyjmującego oznacza jedno, że do Japonii poleci młody, doskonale zapowiadający się Artur Szalpuk oraz borykający się z lekką kontuzją kolana Mateusz Mika. Uraz przyjmującego Lotosu Trefla Gdańsk wprawdzie jest poważny, ale nie na tyle, by wykluczył go z gry w turnieju interkontynentalnym. ''Kolano cały czas mnie boli, ale wznowiłem zajęcia, i zacząłem skakać. Mam nadzieję, że w Tokio będę w pełnej gotowości do gry. Na leczenie przyjdzie czas po powrocie z Japonii. Wtedy dostanę zastrzyk z czynnikiem wzrostu'' - w rozmowie z ''Przeglądem Sportowym'' stwierdził Mateusz Mika. 

Po dwóch wolnych dniach reprezentanci kraju spotkali się dziś na wieczornej kolacji w Krakowie, a już jutro odbędą pierwszy trening w TAURON Arenie Kraków. Drużyna z mistrzami świata w składzie formę przed najważniejszą imprezą sezonu sprawdzi w konfrontacji z Bułgarią (wtorek) Belgią (środa) oraz Serbią (czwartek). 

Memoriał etapem przygotowawczym do Tokio?
Tajemnicą nie jest to, że Memoriał Wagnera nie jest docelową imprezą aktualnego sezonu, ale dzięki wzięciu udział w tak prestiżowym turnieju Polacy, jak i inne reprezentacje będą mieli możliwość nie tylko sprawdzenia poziomu formy, ale i poznania stylu gry przeciwnika - co w każdym sporcie odgrywa znaczącą rolę. 

Plan transmisji meczów MHJW 2017:
*Polska-Bułgaria
20:00 - studio przedmeczowe
20:30 - Polska-Bułgaria
22:30 - studio pomeczowe

*Polska-Belgia
20:00 - studio przedmeczowe
20:30 - Polska-Belgia
22:30 - studio pomeczowe

Polska-Serbia
20:00 - studio pomeczowe
20:30 - Polska-Serbia
22:30 - studio pomeczowe

Wszystkie spotkania pokaże kanał Polsat Sport.

Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz