czwartek, 19 maja 2016

Tsvetan Sokolov: Bardzo lubię grać w Polsce

Reprezentacja Bułgarii potrzebowała pięciu setów, aby pokonać Serbię. Mecz był bardzo wyrównany. Jedynie w trzeciej partii znaczą przewagę osiągnęli Bułgarzy, którzy atakowali z 83% skutecznością. Najwięcej punktów zarówno w tym meczu, jak i podczas drugiego dnia Memoriału Wagnera zdobył Tsvetan Sokolov.
fot. Fundacja Huberta Jerzego Wagnera/MPAimages
Bułgaria odniosła już drugie zwycięstwo w turnieju towarzyskim rozgrywanym w krakowskiej Tauron Arenie. Wcześniej pokonali oni reprezentację biało – czerwonych. W obu spotkaniach Bułgarzy zagrali na bardzo dobrym poziomie. Wiodącą postacią jest atakujący Tsvetan Sokolov, który na swoim koncie zapisał 44 punkty. - Myślę, że główną przyczyną wygranej była nasza pewność gry oraz siła.  Zagraliśmy dobrze w wielu elementach.  Zaczynamy sezon reprezentacyjny. Wierzymy, że możemy tutaj wygrać. W meczu z Belgią zagraliśmy inaczej niż z Polakami. Jestem pewien, że możemy dalej zwiększać swoje siatkarskie umiejętności, ponieważ nasz skład zmienił się w porównaniu do zeszłego sezonu.

Sezon reprezentacyjny dopiero się zaczyna. Memoriał Wagnera jest idealną okazją do rozegrania się przed zbliżającymi się turniejami. -Początki są trudne. Jestem zmęczony po sezonie ligowym, tak jak cały zespół. Wiemy, że rozegramy trzy dni meczów z bardzo dobrymi zespołami. Byliśmy przygotowani, że to nie będą łatwe spotkania. 

Podopieczni Plamena Konstantinova do tej pory rozegrali dwa tie –breaki. O wynikach obu spotkań decydowały pojedyncze piłki. Bułgarzy zagrali dobrze w ataku i bloku.  Kiedy osiągali przewagę, rywale nie byli w stanie ich doścignąć. Zdarzały się też słabsze momenty gry. Pojawiały się błędy własne oraz nieskończone ataki. -Potrzebujemy jeszcze pracy nad wszystkimi elementami siatkarskiego rzemiosła. Jestem przekonany, że możemy zagrać o wiele lepiej w przyjęciu oraz zagrywce. W sumie we wszystkim możemy coć poprawić. Nasz zespół jest młodszy, więc też potrzebujemy więcej treningów.

Reprezentacja Bułgarii to siódmy zespół rankingu FIVB. Oprócz doświadczonych zawodników, możemy także zobaczyć młodych, utalentowanych graczy. W każdym składzie są trudnym do pokonania przeciwnikiem.  Mimo to Bułgaria nie wystąpi na Igrzyskach w Rio. - Jak wiemy, nie zobaczymy reprezentacji Bułgarii na Igrzyskach Olimpijskich.  Skupiamy się i przygotowujemy do Ligii Światowej. Atmosfera w drużynie jest dobra.  Mamy dużo nowych zawodników. Młodzi gracze wnoszą więcej energii.  Dają drużynie świeżość. To przekłada się na bardzo dobrą atmosferę w zespole.


Polscy kibice po raz kolejny pokazują się z dobrej strony. Są obecni na wszystkich meczach turnieju. Głośno dopingują biało – czerwonych, ale także na ich wsparcie mogą liczyć nasi goście. -Bardzo lubię grać w Polsce. Zawsze jest tutaj wspaniała atmosfera.  W Polsce są najlepsi kibice. W Polsce za każdym razem gra się nam dobrze zwłaszcza w Krakowie, ale i w innych miastach.

Emilia Rybińska

0 komentarze :

Prześlij komentarz