niedziela, 5 czerwca 2016

Awans i wygrana w całym turnieju

Nie dość, że Polacy w piątej kolejce spotkań w Tokio zapewnili sobie udział w sierpniowych igrzyskach olimpijskich, to jeszcze wygrali cały tokijski turniej. Ostatecznie w tabeli uplasowali się przed kadrą Iranu oraz Francji.

Na pożegnanie z Japonią podopieczni Stephana Antigii w trzech setach pokonali kadrę Australii i przypieczętowali awans na igrzyska olimpijskie. Przed spotkaniem Francji z Japonią wiadomo było, że Polacy znaleźli się na podium turnieju, ale kilka godzin później sprawa wyglądała znacznie inaczej. Japończycy - gospodarze turnieju niespodziewanie w trzech setach wygrali z drugą szóstką Trójkolorowych i zapewnili Polsce zwycięstwo w całym turnieju. Czy to ważne, że polscy siatkarze do Rio awansowali z pierwszego miejsca? W psychice zapewne odgrywa to znaczącą rolę, jednak w rzeczywistości biało-czerwoni mogliby zająć nawet czwartą lokatę i też nic by się nie stało. 

Z  ostatniej wygranej Polaków cieszyła się reprezentacja Kanady która dzięki przegranej Kangurów wraz z biało-czerwonymi, Iranem oraz Francją weźmie udział w sierpniowej imprezie w Brazylii. 

Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz