czwartek, 2 czerwca 2016

Biało-czerwone Rio de Janeiro

Po wielu męczarniach oraz rozegraniu dwudziestu jeden spotkań drużyna z mistrzami świata w składzie awansowała na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W swoim piątym meczu biało-czerwoni bez starty seta pokonali kadrę narodową Wenezueli. Jutro dzień przerwy. W sobotę i w niedzielę polscy siatkarze zagrają z Irańczykami i Australijczykami. 
Fot: FIVB
Dziś ekipa Stephana Antiga dokonała czegoś niezwykle wielkiego. Po skutecznej i efektownej grze pokonała Wenezuelę 3:0 i zameldowała się na sierpniowych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Do trzech razy sztuka:
W Pucharze Świata w Japonii do olimpijskiej kwalifikacji było bardzo blisko, brakowało zaledwie jednego, symbolicznego seta. Po dziesięciu wygranych meczach polscy siatkarze nie awansowali do Rio bowiem w ostatnim spotkaniu ulegli Włochom i zajęli trzecią najgorszą z punktu widzenia pucharu świata lokatę. Druga szansa nadeszła w Berlinie kiedy to w meczu o trzecie miejsce Polacy po wielkiej dramaturgii wygrali z brązowymi medalistami mistrzostw świata Polska 2014, reprezentacją Niemiec i zapewnili sobie udział w turnieju interkontynentalnym w Tokio. Siatkarze ponownie wrócili do Kraju Wchodzącego Słońca, ale tym razem wrócą z uśmiechem na twarzy. Droga do Rio była niezwykle ciężka i kręta, ale dzięki takim sytuacjom rodzi się drużyna, w szczególności biało-czerwona. 

Polska-Wenezuela 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

Polska: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, Michał Kubiak, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (L). 

Wenezuela: Jose Carrasco, Edson Valencia, Hector Salerno, Kervin Pinerua, Jonathan Quijada, Fernando Gonzales, Hector Mata (L), Regulo Briceno (L), Carlos Paez, Emerson Rodriguez, Andy Rojas, Willner Rivas, Jesus Chourio.

Aktualna tabela
 

Zespół
Mecze
Wygrane
Przegrane
Punkty
Polska
5
5
0
12
Francja
5
4
1
13
Iran
5
4
1
10
Chiny
5
2
3
8
Kanada
5
2
3
7
Australia
5
2
3
7
Japonia
5
1
4
3
Wenezuela
5
0
5
0


Anna Frankowska

0 komentarze :

Prześlij komentarz