środa, 15 czerwca 2016

Polska vs przepisy FIVB 0:1

Atakujący reprezentacji Polski Bartosz Kurek kilka godzin przed wyjazdem do Kaliningradu znalazł się w składzie na turniej Ligi Światowej. Owa decyzja była spowodowana nowymi, dającymi do myślenia przepisami Światowej Federacji Siatkarskiej (FIVB), która nakazuje wystąpienie w World League dziesięciu graczy, którzy brali udział w ostatniej imprezie narodowej (turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio).

Bartosz Kurek zapewne miał nieco inne plany na najbliższy weekend. Musi je jednak przełożyć. Dzięki nowym zasadom ustalonym przez Federation Internationale de Volleyball atakujący został zmuszony wyjechać do Rosji i skrócić należące się bez wątpienia wakacje. Z racji tego, że na weekendowe spotkania w ramach Ligi Światowej pojechał mistrz Europy ze składu odpadł przyjmujący Wojciech Żaliński. 

Po rozmowie menadżera reprezentacji Huberta Tomaszewskiego z działaczami FIVB wcale nie otrzymano pozytywnego efektu. Wydawałoby się przekonujące argumenty Stephana Antigii nie zadziałały na Światową Federację która bez dłuższego zastanowienia nie przystała na prośbę trenera jak i sztabu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz