niedziela, 27 listopada 2016

Czarne wieści z Japonii

Kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak w wygranym 3:0 meczu z FC Tokio został kontuzjowany. Na tę chwilę nie wiadomo ile potrwa absencja siatkarza.

Zespół z polskim mistrzem świata w lidze japońskiej mknie niczym burza. Po ośmiu kolejkach Panasonic Panthers jest liderem tabeli i jak dotąd nie poniósł ani jednej porażki. W meczu ósmej kolejki Panasonic Panthers bez straty seta pokonał FC Tokio (25:22, 25:20, 25:17). Warto zwrócić uwagę, że drużyna Michała Kubiaka na tę chwilę ma pięć punktów więcej od zespołu Suntory Sunbirds. Mimo tego, że reprezentant Polski skończył mecz z dorobkiem jedenastu punktów w ataku (61,1 % skuteczności) oraz trzech w bloku spotkania nie może zaliczyć do w pełni udanych. W jednej z akcji trzeciego seta z prawej nogi wyskoczył do ataku, ale piłki nie uderzył. Po boiskowym incydencie urodzony w Wałczu gracz został zniesiony przez kolegów do kwadratu dla rezerwowych. Na tę chwilę trwa diagnostyka kontuzji gracza.

Kolejnym przeciwnikiem japońskiej drużyny będzie Sakai Blazers. Mecz zaplanowano na 3 grudnia.