poniedziałek, 21 listopada 2016

Liga Mistrzów: Polskie zespoły poznały rywali!

Trzy czołowe drużyny PlusLigi - Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów poznały grupowych rywali Ligi Mistrzów 2016/2017.
Fot: Radosław Jóźwiak
Niełatwa przeprawa Mistrza Polski.
Kędzierzynianie wraz z Istanbułem BBSK, Dynamem Moskwa oraz Noliko Masseik trafili do grupy A. Zespół z Nikodemem Wolańskim w składzie do fazy grupowej awansował po kwalifikacjach, w których bez większych problemów pokonał Abiant Lycurgus Groningen 3:0. W meczu wyjazdowym  wygrali w tym samym stosunku i postawili przysłowiową kropkę nad i.

Wicemistrz kraju nie jest faworytem.
W grupie B z Asseco Resovią Rzeszów rywalizować będzie również Cucine Lube Civitanova, Berlin Recycling Volleys oraz Dukla Liberec. Obecność Dukli w fazie grupowej wahała się do ostatniej piłki. W pierwszym meczu Tiikerit Kokkola pokonał czeski zespół 3:0 natomiast w rewanżu lepsi okazali się Czesi. O awansie Dulki Liberec zadecydował ''złoty set'' w którym wygrali 15:11.

Wieluń dał PGE Skrze fazę grupową.
Brązowi medaliści PlusLigi 2015/2016 trafili do grupy D. Ich rywalami będą Azimut Modena, SCM U Craiova oraz ACH Volley Lublana. Siatkarze Blaina na wyjeździe pewnie ograli PAOK Saloniki. W rewanżu Bełchatowianie przyjezdnym z Grecji oddali zaledwie seta ale potem i tak postawili swoje warunki i wygrali spotkanie. Dla mistrzów Słowenii - ACH Volley Lublana kwalifikacje również nie były problemem. Na swoim terenie z Argo de Sete wygrali 3:1 natomiast w rewanżu triumfowali Słoweńcy i dlatego o awansie Lublany zadecydował ''złoty set'' wygrany 15:9.