czwartek, 17 listopada 2016

Marcelo Mendez zostaje w klubie. Trzech kandydatów w wyścigu o stanowisko trenera mistrzów świata

Wczoraj o posadę selekcjonera Polaków ubiegał się również Marcelo Mendez. Dziś wiadomo, że o pracę w kadrze narodowej mężczyzn stara się trzech światowej klasy selekcjonerów. Ferdinando De Giorgi, Mauro Berruto oraz Radostin Stojczew. 


Po rozmowie Sebastiana Parfianowicza z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej wiadomo, że w walce o miejsce w sztabie szkoleniowym mistrzów świata pozostało już tylko trzech selekcjonerów. Na tę chwilę bezpośrednie terminy do rozmów ustalono z De Giorgim oraz Stojczewem. Na przestrzeni kilku dni termin ustali Mauro Berruto. W dniu wczorajszym w grę wchodził również Marcelo Mendez ale jego dyspozycyjność kompletnie nie satysfakcjonuje PZPS-u. ''Z trenerem Marcelo Mendezem mamy problem negocjacyjny. Łączy go kontrakt z klubem - Sada Cruzeiro i to jeszcze przez najbliższe trzy sezony. A my wymagamy od każdego kandydata aby od maja 2017 roku przez kolejne cztery lata był wyłącznie do dyspozycji Polskiego Związku Piłki Siatkowej'' - mówi Paweł Papke i po chwili dodaje - ''Wszyscy trenerzy mają równe szanse. Dla nas najważniejsze są kontakt bezpośredni oraz wizja drużyny na najbliższy sezon. Nie ukrywamy, że jest on dla nas bardzo ważny, ze względu na mistrzostwa Europy w Polsce'' 

Aktualnie wiadomo, że decyzja odnośnie personaliów selekcjonera zapadnie 20 grudnia. Pytanie tylko na jaki czas zostanie zawarta umowa. ''Długość kontraktu uzależniamy niejako od wizji, jaką przedstawią poszczególni trenerzy. Czy będą chcieli prowadzić w cyklu dwuletnim - do mistrzostw świata 2018 roku, czy czteroletnim - do igrzysk olimpijskich. Przypadki poprzednich selekcjonerów pokazują, że trzeba spokojnie podchodzić do wieloletnich planów''.

Anna Frankowska

0 komentarze :

Prześlij komentarz