czwartek, 24 listopada 2016

Polki poznały rywalki. Wyjście z grupy prawie pewne

Reprezentantki kraju poznały grupowe rywalki rozgrywanych w Azerbejdżanie oraz Gruzji mistrzostw Europy 2017. Wydaje się, że Polki są niemal pewne awansu do fazy pucharowej. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki z Azerbejdżanu, Niemiec oraz Węgier.
Fot: pzps.pl
Podopieczne Jacka Nawrockiego trafiły do grupy A. Wraz z reprezentacją Azerbejdżanu (gospodarzem turnieju), Niemiec i Węgier mecze rozegrają w Baku. Wydaje się, że żadna z drużyn nie jest w stanie pokrzyżować planów polskim siatkarkom i bez problemu trafią one do fazy pucharowej. W przypadku awansu biało-czerwone o grę w półfinale rywalizować będą z którąś drużyną z grupy C (Rosja, Turcja, Bułgaria, Ukraina). 

Siatkarki rywalizację w mistrzostwach Europy rozpoczną 20 września. Turniej potrwa do 1 października. W skład zawodów wchodzi szesnaście reprezentacji. Awans do kolejnej fazy rozgrywek otrzyma dwanaście drużyn - czyli cztery prosto z ćwierćfinałów oraz osiem po przejściu baraży. Początek rozgrywek w pierwszej rundzie zaplanowano w terminie 20-23 września. Spotkania pierwszej fazy odbędą się w państwie gospodyń turnieju. 

W meczach barażowych drużyny plasujące się na drugich lokatach podejmą reprezentacje z trzecich miejsc. Triumfatorki trafią do ćwierćfinałów (26-27 września). Druga część rozgrywek odbędzie się w Baku oraz Tbilisi. Siatkarki decydujące spotkania rozegrają w Nationale Gymnastisc Arena. Półfinały zaplanowano na 30 września. Dzień później w niedzielę 1 września siatkarskiemu światu objawią się mistrzynie Starego Kontynentu.

Losowanie grup mistrzostw Europy 2017 siatkarek:

Gr A (Baku): Azerbejdżan, Niemcy, Polska, Węgry. 
Gr B (Tbilisi): Gruzja, Włochy, Chorwacja, Białoruś.
Gr C (Baku): Rosja, Turcja, Bułgaria, Ukraina.
Gr D (Gandża i Goygol): Serbia, Holandia, Belgia, Czechy. 

Anna Frankowska.
0 komentarze :

Prześlij komentarz