czwartek, 24 listopada 2016

Szybkie zwycięstwo MKS-u

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pewnie wygrał mecz z Giacomini Budowlani Toruń 3:0.
Fot. Kamila Łata
Pierwszy set to pokaz siły drużyny MKS-u. Zawodniczkom wychodziło praktycznie wszystko.  Rywalki nie radziły sobie z dobrą zagrywką dąbrowianek – Weiss zdobyła kilka punktów w tym elemencie. Świetnie w bloku spisywała się Dominika Sobolska we współpracy z Kamilą Ganszczyk.  Natomiast, Tamara Kaliszuk raz po raz nękała swoimi atakami przyjezdne. Pierwszą partię Tauron zwyciężył 25:9.

W drugim secie, gra była bardziej wyrównana, początkowo nawet  z lekkim wskazaniem na torunianki (7:9). Później stopniowo do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki dąbrowskiej drużyny (15:14), które z każdą kolejną akcją powiększały przewagę nad rywalkami (17:14). Jednak, zamiast spokojnie kontrolować przebieg meczu, MKS oddał inicjatywę przyjezdnym (18:19). Na szczęście tylko na chwilę bo za moment  wynik na tablicy wyników wynosił 25:22 i Dąbrowa objęła prowadzenie 2:0 w setach. 

W trzeciej partii gra MKS-u przypominała tą z pierwszego seta. Dąbrowianki szybko uzyskały kilka punktów przewagi (8:3) i miały wszystko pod kontrolą. Zespół przewyższał rywalki w każdym elemencie gry i powiększał różnicę punktową (19:10). W końcówce trzeciej odsłony MKS grał na luzie przeprowadzając popisowe rozwiązania w ataku i wygrał tą partię 25: 14 i całe spotkanie 3:0

Najlepszą zawodniczką meczu została Helena Horka

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:9;25:22;25:14)

MKS: Horka, Scott, Miros, Paszek, Ciesiulewicz, Lemańczyk, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Drabek, Castiglione.

Budowlani: Wojcieska, Gancarz, Paulava, Jasińska, Lewandowska, Polak, Wójcik, Gierak, Bimkiewicz, Ryznar, Janik, Nowak, Pavan, Martinez.

Źródło: mks.dabrowa.pl

Kamila Łata

0 komentarze :

Prześlij komentarz