środa, 16 listopada 2016

Terminarz mistrzostw Europy 2017. Magia Serbii zadziała?

Na inaugurację siatkarskich mistrzostw Europy 2017 Polacy w leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie zagrają z Serbią. Warto wspomnieć, że biało-czerwoni marsz po złoty medal mistrzostw świata 2014 rozpoczęli właśnie od zwycięskiego na stadionie narodowym meczu z reprezentacją Serbii. Być może to jakaś magia..


Jak informuje Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej Polacy jak i inne uczestniczące w turnieju drużyny poznały wstępny terminarz rozgrywek. 

Terminarz:


Grupa A*
Grupa B*
Grupa C*
Grupa D*
25.08
  Polska - Serbia
Włochy - Niemcy
Rosja - Bułgaria
Francja - Belgia
25.08
Finlandia - Estonia
Słowacja - Czechy
Słowenia - Hiszpania
Holandia - Turcja
26.08
Polska - Finlandia
Włochy - Słowacja
Rosja - Słowenia
Francja - Holandia
26.08
Serbia - Estonia
Niemcy - Czechy
Bułgaria - Hiszpania
Belgia - Turcja
27.08
Polska - Estonia
Włochy - Czechy
Rosja - Hiszpania
Francja - Turcja
27.08
Serbia - Finlandia
Niemcy - Słowacja
Bułgaria - Słowenia
Belgia - Holandia

*Grupa A - Gdańsk
*Grupa B - Szczecin
*Grupa C - Kraków
*Grupa D - Katowice

W zaplanowanym na 29 września barażu zespół z drugiego miejsca grupy A zagra w trzecią drużyną grupy C. Następnie druga drużyna z grupy B rozpocznie rywalizację o kolejny etap rozgrywek z trzecim zespołem grupy D. Oba baraże będą dwumeczami. Pierwszy baraż zawita do Krakowa natomiast drugi do Katowic. W następnym etapie reprezentacje które zwyciężyły w barażach przejdą do ćwierćfinałów. W tej fazie turnieju triumfatorzy baraży zagrają z zespołami, które po fazie grupowej zajęły pierwszą lokatę. Mecze decydujące - czyli spotkanie o miejsca 1/4 zaplanowano na 30 września, półfinały rozegrane zostaną 2 września, spotkanie o brązowy medal oraz wielki finał 3 września w Krakowie. 

Anna Frankowska.0 komentarze :

Prześlij komentarz