sobota, 3 grudnia 2016

Muszynianka pokonuje Dąbrowę po tie-breaku

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza uległ po pięciosetowej walce Polskiemu Cukrowi Muszyniance Enea Muszyna 2:3. Porażka ta, zakończyła serię pięciu zwycięstw z rzędu MKS-u.

W pierwszym secie dąbrowianki miały wyraźny problem z przyjęciem zagrywki rywalek. Muszynianki w tym elemencie gry zdobyły kilka punktów. Najwyższe prowadzenie gospodyń w tej partii to pięć oczek przewagi (15:10). Końcówka seta była niezwykle emocjonująca, bowiem MKS doprowadził do remisu (23:23). Decydujące punkty zdobyły jednak muszynianki i to one mogły cieszyć z wygranej w pierwszej partii 25:23.

Gra MKS-u w drugim secie przypominała wykres sinusoidy. Dąbrowianki przegrywając czterema oczkami (7:3) doprowadziły do remisu (9:9), by za chwilę znowu przegrywać trzema punkami (13:10). Po przerwie na żądanie trenera Bogdana Serwińskiego (13:13), gospodynie ponownie odskoczyły naszej drużynie, tym razem na dwa punkty (17:15). Taka różnica utrzymywała się do wyniku 21:21. W kluczowym momencie seta, ponownie lepsze okazały się muszynianki, które tą osłonę wygrały 25:21.

Trzecia partia wyglądała jak dwa poprzednie sety. Muszynianki wypracowały sobie kilka punktów różnicy nad naszym zespołem (7:2) i MKS musiał gonić wynik. Gospodynie kontrolowały przebieg seta, prowadziły już 21:16 i wydawało się, że nic złego nie może im się już stać. Wtedy, wspaniałą serią popisały się przyjezdne, które podniosły się z trudnego położenia i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (22:25).

Początek kolejnej odsłony miał najbardziej wyrównany przebieg, z lekkim wskazaniem na drużynę MKS-u (11:13). Dąbrowianki z każdą następną akcją grały coraz bardziej efektywniej, zwiększając swoją przewagę nad rywalkami (14:20). Gospodynie nie były wstanie nawiązać równorzędnej walki z MKS-em. Tą partię wygraliśmy wysoko 15:25.

Tie-break idealnie ułożył się dla MKS-u (0:4), ale muszynianki nie poddały się doprowadzając do remisu (6:6). W dalszej części seta inicjatywę zaczęły przejmować gospodynie, które zbudowały sobie czteropunktową zaliczkę nad przyjezdnymi (12:8). Zespołowi nie udało się dogonić rywalek, przegrał piątego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2. Porażka ta przerwała świetną serię pięciu zwycięstw z rzędu.

MVP spotkania wygrano zawodniczkę z Muszyny - Magdalenę Wawrzyniak.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
(25:23;25:21;22:25;15:25;15:12)

Polski Cukier: Savić, Wawrzyniak, Rabka,, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović oraz Medyńska (libero), Szabó

MKS: Horka, Paszek, Weiß, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska oraz Drabek (libero), Castiglione, Miros, Ciesiulewicz

Źródło: mks.dabrowa.pl