czwartek, 22 grudnia 2016

Oficjalnie: Mecz otwarcia mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym!

Jakub Opara - prezes spółki 2012+, operatora PGE Narodowego podczas konferencji medialnej potwierdził, że mecz otwarcia mistrzostw Europy Polska 2017 odbędzie się na mieszczącym ponad 70 tysięcy kibiców PGE Stadionie Narodowym! 
Fot: Rafał Oleksiewicz. 
To spektakularne wydarzenie odbędzie się w czwartek 24 sierpnia 2017 roku! Mistrzowie świata pierwszy mecz turnieju rozegrają - podobnie jak dwa lata temu - z reprezentacją Serbii.

Atanasijević chciał wrócić i wróci. 

''Polska powinna organizować wszystkie najważniejsze turnieje. Robicie to najlepiej na świecie i tylko u was czujemy się jak wielkie gwiazdy sportu. Mecz na Stadionie Narodowym to było niepowtarzalne przeżycie'' - w jednym z wywiadów dla ''Przeglądu Sportowego'' przyznał serbski atakujący - Aleksandar Atanasijević

To już jest pewna, oficjalna wiadomość. Ceremonia otwarcia oraz pierwszy mecz mistrzów świata odbędzie się - miejmy nadzieję - przy ponad siedemdziesięcio tysięcznej publiczności. 

Przypominamy, że 24 sierpnia 2017 roku na PGE Stadionie Narodowym dojdzie do dwóch spotkań grupy A. Następne mecze Polacy rozegrają w leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie. W towarzystwie mistrzów globu pojawią się również Serbowie, Finlandczycy oraz Estończycy. Do spotkań dojdzie 26 i 27 sierpnia. Rywalizację w rundzie play-off siatkarze Ferdinando De Giorgiego rozpoczną w TAURON Arenie Kraków. W najnowocześniejszej polskiej hali odbędą się również półfinały oraz mecz o złoty medal. 

Ceremonia otwarcia oraz inauguracyjny mecz MŚ Polska 2014 z trybun obejrzało 65 tysięcy kibiców. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz władze PGE Stadionu Narodowego nie ukrywają, że w 2017 roku chcieliby znacznie zwiększyć tę frekwencję. ''Chcielibyśmy pobić rekord widzów obecnych na trybunach podczas siatkarskiego meczu. To będzie dla nas wielkie wydarzenie'' - podczas konferencji z pełnym uśmiechem na twarzy powiedział Jacek Kasprzyk. ''Jestem bardzo szczęśliwy, że zapadła decyzja o organizacji meczu otwarcia mistrzostw Europy na PGE Narodowym. Będzie to spektakularne wydarzenie i mam nadzieję, że PGE Narodowy przyniesie szczęście siatkarzom, podobnie jak jest w przypadku piłkarzy. Wierzę, że przedsięwzięcie to zakończy się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym i sportowym'' - powiedział Jakub Opara

Anna Frankowska

0 komentarze :

Prześlij komentarz