wtorek, 27 grudnia 2016

Polski maraton dla Ferdinando De Giorgiego

Ferdinando De Giorgi - nowy trener reprezentacji Polski w 2017 roku nie będzie narzekał na małą ilość obowiązków. Pierwsze kadrowe bóle głowy u De Giorgiego spowodują nazwiska powołanych do kadry następnie trenera jak i cały sztab czeka maraton, dosłownie. Polacy wezmą udział w rozgrywkach Ligi Światowej, Memoriale Wagnera (11-13 sierpnia, Kraków) oraz polskich mistrzostwach Europy. 


Nigdy się nie zdarzyło, by pod koniec roku którykolwiek trener reprezentacji sugerował nazwiska powołanych na najbliższy sezon. Teraz nie jest inaczej. Mimo braku personalów siatkarzy wiemy, że pierwszym ''otarciem'' naszej kadry będą rozgrywki Ligi Światowej. Warto zauważyć, że Polacy zagrają w pierwszej Dywizji. W fazie interkontynentalnej każdy z zespołów rozegra trzy turnieje. Mistrzowie świata na początku Ligi Światowej zagrają z Iranem oraz Włochami (2 czerwca we Włoszech). Następnie biało-czerwoni rywalizację o zwycięstwo rozpoczną w meczu z Bułgarią. Potem ponownie zmierzą się z Brazylią oraz Kanadą (9-11 czerwca). W terminie 16-18 czerwca podopieczni Ferdinando De Giorgiego spotkają się z Iranem, Rosją i USA. Wszystkie trzy mecze odbędą się w Polsce. 

Podczas zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej konferencji medialnej trener kadry utwierdził wszystkich w przekonaniu, że każdy mecz będzie dla Polaków tym najważniejszym. Nieważne czy będzie to początek turnieju czy koniec. Będziemy chcieli wygrywać wszystko w czym będziemy brali udział. Liga Światowej jest świetną okazją korzystania z dużej grupy zawodników. Każdy mecz, w którym zagramy będzie tym najważniejszym'' - powiedział Włoch. 

Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy będzie Memoriał Hubera Jerzego Wagnera. Na tę chwilę nie wiemy które drużyny wezmą w nim udział. Zapewne decyzja zostanie podana w połowie stycznia. 

Za dokładnie 239 dni w Polsce odbędą się mistrzostwa Starego Kontynentu. Przypomnijmy, że Polacy uczestnictwo w turnieju rozpoczną od meczu z Serbią. Spotkanie odbędzie się na - miejmy nadzieję wypełnionym po brzegi - PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Kolejnym przystankiem dla męskiej kadry będzie Ergo Arena. W hali na granicy Gdańska i Sopotu mistrzowie świata zagrają z Finami oraz Estończykami. Dodajmy, że triumfatorzy grup bezpośrednio awansują do ćwierćfinału turnieju. Zespoły, które uplasują się na miejscach 2-3 zagrają w barażach. Decydującą fazę zawodów (półfinały, mecz o brąz oraz finał - 2 września) zorganizuje Kraków. 

Anna Frankowska.
0 komentarze :

Prześlij komentarz