czwartek, 15 grudnia 2016

Resovia bez problemu ogrywa Będzin

W 14. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów na własnej hali gładko pokonała MKS Będzin 3:0. Od pierwszego seta goście wydawali się pogodzeni z losem i nie znaleźli sposobu, aby nawiązać równorzędną walkę.

(fot. plusliga.pl)

Zawodnicy Resovii zaczęli spotkanie od zepsucia zagrywki, ale w całym meczu przytrafiało im się to rzadko. Dużo częściej tym elementem uprzykrzali życie Będzinian. Od początku kontrolowali przebieg seta. Dobrą dyspozycją popisywał się raz po raz przyjmujący gospodarzy -  John Gordon Perrin. Po stronie gości kilka błędów w ataku popełnił Jakub Peszko i został zmieniony przez Stysiała. Trener będzinian, Stelio DeRocco musiał dwukrotnie prosić o czas, jednak niewiele wniosły one w grę prowadzonej przez niego drużyny. Ostatecznie przegrała ona pierwszą partię 25:20 po znakomitym ataku Thibaulta Rossarda.
W  kolejnej odsłonie zwiększoną skutecznością popisywał się Bartłomiej Lemański. Dość często uruchamiany przez Fabiana Drzyzgę środkowy z Rzeszowa popisał się kilkoma "gwoździami" oraz punktem zdobytym bezpośrednio z zagrywki. Będzinianie próbowali różnych wariantów gry, jednak przewaga gospodarzy powiększała się z akcji na akcję, sięgając 7 punktów (18:11). Rzeszowianie powiększyli jeszcze swoją przewagę i podwójnym blokiem zakończyli drugiego seta do 17.
Trzecia i zarazem ostatnia partia tego spotkania nie odbiegała wiele od poprzednich. Dalej to gospodarze dyktowali warunki i utrzymywali przewagę przez całe spotkanie. Goście grali ospale, popełniali wiele błędów i wydawało się, że stracili już motywacje do walki. Wynik końcowy tego seta (25:18), a zarazem całego meczu ustalił atakiem ze środka niepilnowany Bartłomiej Lemański.

MVP: Bartłomiej Lemański

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:17, 25:18)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga (3 pkt), Nowakowski (8), Perrin (7), Schmitt (16), Lemański (12), Rossard (6) i Wojtaszek (libero) oraz Możdżonek, Depowski, Masłowski (libero)

MKS Będzin: Waliński (4), Ratajczak (6), Seif, Peszko, Rejno (2), Araujo (10) i Potera (libero) oraz Woch (1), Kozub (1), Piotrowski, Russell (7), Stysiał (libero)

Sędziowali: Tomasz Flis, Maciej Kolendowski