niedziela, 18 grudnia 2016

Tauron zwycięża w Dąbrowie

W 12. kolejce Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w ostatnim tego roku meczu we własnej hali KS Pałac Bydgoszcz 3:0.

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczęła się od dobrej zagrywki dąbrowskiego zespołu, która utrudnia przyjęcie przeciwniczkom. To przyczyniło się do osiągnięcia przewagi 9:6. Dzięki udanemu poczatkowi MKS kontrolował grę i zmuszał do błędów drużynę z Bydgoszczy. Przeciwniczkom coraz bardziej uciekał pierwszy set, a Dąbrowa zyskiwała kolejne punkty przy niewielkim wysiłku. Skutecznymi atakami popisywała się Helena Horka i Daria Paszek. Wynik wynosił już 22:15 i Tauron spokojnie dążył do uzyskania pierwszego zwycięskiego seta. Ostatnia piłkę przy wyniku 24:16 zakończyła Daria Paszek

Drugiego seta MKS rozpoczął od szybko uzyskanej przewagi 5:0. Dominacja gospodyń wzrastała z każdą pliką tej partii, przy stanie 15:7 trener Bydgoszczy wziął czas, by zmotywować swój zespół do dalszej walki w tym spotkaniu. Przyniosło to pozytywny efekt, gdyż po przerwie wzmocniły zagrywkę i odrobiły kilka oczek straty. Pomimo tego Dąbrowa dalej utrzymywała bezpieczną przewagę i nie pozwoliła rywalkom zbliżyć się mniej, niż pięć punktów. W końcówce jeszcze bardziej odskoczyły i ostatecznie wygrały takim samym wynikiem jak poprzednią partię (25:16).

Po przerwie lepiej prezentował się uskrzydlony prowadzeniem zespół z Dąbrowy, który uzyskał prowadzenie 3:1. Rywalki jednak szybko odrobiły stratę i wyszły na punktowe prowadzenie. Gospodynie jednak szybko naprawiły swoje błędy i wróciły do dobrej gry z dwóch poprzednich setów. Dzięki dobrych akcjach na siatce MKS wyszedł na prowadzenie 12:9. Środkowa część seta dąbrowianki zdominowały dobrymi atakami i wykorzystaniem licznych błędów przeciwniczek, dokładając do tego dobra zagrywkę Darii Paszek. W końcówce Tauron ponownie odskoczył przeciwniczkom i dążył do zwycięstwa w ostatnim meczu tego roku we własnej hali. Partia zakończyła się wynikiem 25:22 i MKS zwyciężył spotkanie 3:0. MVP spotkania została zawodniczka MKS-u, Helena Horka.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:16; 25:16; 25:22)