niedziela, 11 grudnia 2016

Zwycięstwo MKS-u po tie-breaku w Pile

Siatkarki Taurona MKS Dąbrowa Górnicza pokonały na wyjeździe PTPS Piła 3:2.

Początek spotkania wyrównany był tylko do stanu 14:14. Później, inicjatywę przejęły zawodniczki dąbrowskiego klubu odskakując rywalkom na kilka punktów. Uzyskana przewaga wystarczyła do wygrania pierwszego seta (19:25).

Wydawać by się mogło, że dąbrowianki pójdą za ciosem i wygrana w kolejnych partiach jest tylko kwestią czasu. Niestety, do głosu doszły gospodynie, które wygrały drugiego seta doprowadzając do remisu w meczu (25:22).

Trzeci set miał podobny przebieg do partii poprzedniej. Również w tej odsłonie lepsze okazały się pilanki, które wypracowały sobie kilka punktów i spokojnie utrzymały przewagę do końca seta (25:20).

W kolejnych partiach rządził już tylko MKS. Czwartą partię wygraliśmy zdecydowanie 25:19 i o zwycięzcy meczu musiał przesądzić tie-break. W nim lepszą jakość gry zaprezentowały przyjezdne, które wygrały piątego seta 11:15 i całe spotkanie 2:3.

Wygrana w Pile zakończyła serię dwóch porażek z rzędu MKS-u i pozwoliła wrócić drużynie na ścieżkę zwycięstw.

Najlepszą zawodniczką meczu została Helena Horka.

PTPS Piła – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(19:25; 25:22; 25:20; 19:25; 11:15)

PTPS: Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Babicz, Dumancic, Szubert, Markiewicz (libero) oraz Piśla, Kucharska, Baran, Stencel i Urban

MKS: Horka, Scott, Dziękiewicz, Paszek, Ganszczyk, Castiglione, Lemańczyk (libero) oraz Miros, Weiss i Kaliszuk

Źródło: mks.dabrowa.pl