wtorek, 3 stycznia 2017

Biełogorie Biełgorod z drugim libero w składzie

Według oficjalnego wydanego we wtorek przez klub Biełogorie Biełgorod oświadczenia libero Aleksiej Oboczajew 8 styczna zadebiutuje w spotkaniu z Uralem Ufa. Zespół z Biełgorodu zdecydował się na podpisanie kontraktu z mistrzem olimpijskim 2012. Oboczajew został również zgłoszony do rozgrywek SuperLigi. 
Fot: vcdinamo.ru
To, że Oboczajew zostanie zawodnikiem Biełogorie Biełgorod mogliśmy podejrzewać od dłuższego czasu. Na początku ligi libero po porozumieniu z władzami klubu postanowił, że nad powrotem do formy popracuje z kolegami z rosyjskiego zespołu. Po prawie rocznej absencji siatkarz zagra w koszulce z numerem 2. Tajemnicą nie jest to, że Aleksiej o miejsce w pierwszym składzie będzie walczył - z obecnym w klubie od 2015 roku - Romanem Martyniukiem

Zakontraktowanie Oboczajewa oznacza dla zespołu możliwość rywalizacji o najwyższe trofea bowiem rosyjski libero to m.in. trzykrotny mistrz Sborny. Pierwsze lokaty zapisywał również z grze w Lidze Mistrzów. Niezauważone nie mogą pozostać również poczynania w Pucharze Świata oraz złoty medal z igrzysk olimpijskich w Londynie. 

Anna Frankowska.


0 komentarze :

Prześlij komentarz