niedziela, 22 stycznia 2017

Espadon Szczecin pokonany. PGE Skra liderem tabeli!

W spotkaniu 19. kolejki niespodzianki nie było. Siatkarze PGE Skry Bełchatów na własnym terenie pokonali Espadon Szczecin 3:0 i aktualnie z czterdziestoma czteroma punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Najlepszym graczem meczu został środkowy bloku - Jurij Gladyr.

Fot: skra.pl
Mecz rundy rewanżowej pomiędzy PGE Skrą a Espadonem Szczecin rozpoczął się od wyrównanej gry skrzydłowych (6:6). Następnie ataku Karola Kłosa nie zatrzymał Bartłomiej Kluth i gospodarze zyskali dwa punkty przewagi (10:8). Piłkę przechodzącą zakończył Nicolas Uriarte (12:10). Nie słabiej od Uriarte na prawej stronie atakował Bartosz Kurek (13:11). Dzięki dobremu przyjęciu Michała Winiarskiego, Artur Szalpuk dopisał Skrze kolejny punkt więcej (16:13). Do remisu 17:17 doprowadziły kontry po stronie przyjezdnych. Nienaganna gra Bartłomieja Klutha sprawiła, że goście odskoczyli rywalom na trzy punkty (20:17). Punktowa zagrywka Kurka oraz blok młodego Szalpuka doprowadziły do wyrównanej gry (21:21). Prośba o czas trenera gości - Michała Gogola wyraźnie zdeprymowała Artura Szalpuka. Przyjmujący nie kończył uderzeń ze skrzydła i tym samym Espadon odrobił stracone punkty (23:22). W chwili, kiedy trener Blain zdecydował się na desygnowanie do gry Mariusza Wlazłego na tablicy wyników widoczny był remis (23:23). W końcówce po stronie Szczecinian zapunktował Kluth, ale chwilę później blok Szalpuka i Uriarte umożliwił Skrze objęcie prowadzenia.

Początek drugiej partii należał do PGE Skry. Gospodarze po atakach Kurka oraz Szalpuka zbudowali pokaźną przewagę 5:1. Do stanu 9:2 doprowadziły błędy w przyjęciu Espadonu. Do Bartosza Kurka, Artura Szalpuka dołączył również Michał Winiarski. Przyjmujący kończył posyłane do Niego piłki i Skra ponownie zyskała ''oczko'' przewagi. Z środka zaatakował Jurij Gladyr i z lepszego rezultatu mogli cieszyć się miejscowi (12:6). Słabe poczynania siatkarzy ze Szczecina zatrzymali Bartłomiej Kluth oraz Michał Ruciak. Chwilę później uderzenie z środka skończył Łukasz Perłowski i przyjezdni zbliżyli się do Bełchatowian na dwa punkty (13:11). Remis 14:14 zmusił selekcjonera Blaina do prośby o czas. Po bezpośrednim punkcie z zagrywki Michała Ruciaka to goście po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie (17:16). Oliwy do ognia dolały również ''gafy'' w polu serwisowym, Michała Winiarskiego (21:20). W końcowej fazie seta na skrzydle przebudził się Bartosz Kurek (22:21). Niecałą minutę później blok dołożył Szalpuk. Partię numer dwa skutecznym atakiem zakończył Karol Kłos

Zauważalnie zdenerwowani wynikami poprzednich partii przyjezdni lepiej rozpoczęli seta numer trzy. Przyjmujący szczecińskiego zespołu (Michał Ruciak, Marcin Wika) kończyli ataki (5:3). Błędy w polu zagrywki Skry dawały Espadonowi darmowe punkty przewagi (8:5). Słabą grę Bełchatowian przerwał Artur Szalpuk (10:10). Chwilę później atak zakończył Kurek. Rywalizacja toczyła się na linii Winiarski - Kurek oraz Ruciak - Milushev (13:11). Wydawało się, że od tego momentu gra obu zespołów wyrówna się. Jednak tak się nie stało. Piłkę po ataku bez bloku w aut posłał Bartosz Kurek i Espadon wyszedł na prowadzenie. Następnie akcję zakończył Michał Ruciak i goście zbudowali czteropunktową przewagę (18:14). Na środku siatki rewelacyjnie spisywał się Jurij Gladyr. Mimo to, że kilka minut wcześniej to Espadon przejął kontrolę nad meczem to PGE Skra zbiciami atakującego i przyjmujących doprowadziła do remisu (19:19). Chłodną głowę zachowali do samego końca. Blokiem po stronie Skry zapunktował Uriarte (24:22). Ostatnią piłkę po stronie Espadonu skończył Kluth. Trzysetowe zwycięstwo PGE Skry blokiem przypieczętowali Szalpuk oraz Gladyr

PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 25:21, 25:23).
MVP: Jurij Gladyr.

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos (6), Bartosz Kurek (13), Jurij Gladyr (9), Nicolas Uriarte (3), Artur Szalpuk (11), Michał Winiarski (12), Rober Milczarek (L), Mariusz Wlazły, Marcin Janusz, Srećko Lisinac, Mariusz Marcyniak, Bartosz Bednorz, Kacper Piechocki (L), Nikołaj Penchew.

Espadon Szczecin: Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth (13), Dominik Depowski (1), Maciej Wołosz, Łukasz Perłowski (7), Maciej Zajder (3), Danaił Milushev (3), Dawid Murek (L), Michał Ruciak (9), Michał Sladecek, Marcin Wika, Maciej Kowalonek, Bartosz Cedzyński, Michał Kozłowski, Adrian Mihułka (L).