poniedziałek, 30 stycznia 2017

FIVB zdecydowało. Klubowe mistrzostwa Świata w Polsce!

Złożona przez Polski Związek Piłki Siatkowej, oferta dotycząca organizacji Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy została zaakceptowana przez Światową Federację. Druga tego typu impreza odbędzie się w terminie 11-17 grudnia 2017 roku. 
Fot: Rafał Oleksiewicz
Formuła rozgrywania Klubowym Mistrzostw Świata 2017 uległa zmianie. W tym roku faza grupowa rozegrana zostanie w terminie 11-14 grudnia w dwóch polskich miastach. Po meczach tej rundy dwie najlepsze drużyny z grup w celu rywalizacji o półfinały i gry w finale przeniosą się do innego miasta.

W polskich klubowych mistrzostwach zagra osiem plasujących się na najwyższych lokatach w światowym rankingu, drużyn. W skład tego grona wchodzą oczywiście mistrzowie Ameryki Południowej, Europy, Azji, Polska - gospodarz oraz najlepsi ligowi mistrzowie z dwóch najwyższych  państw ze światowego rankingu. Stawkę uzupełniają dwa zespoły, które otrzymają dziką kartę. 

Kraj nad Wisłą po raz czwarty w historii będzie miejscem, który zorganizuje najważniejsze klubowe wydarzenie.

Ary Graca - Prezydent Światowej Federacji Siatkówki po uzgodnieniu szczegółów turnieju zdecydował się na podpisanie dwuletniej umowy z polską agencją marketingu sportowego Between Sports. W kontrakcie jest również zapis dotyczący możliwości przedłużenia umowy na kolejne dwa lata. 

Anna Frankowska. 
0 komentarze :

Prześlij komentarz