niedziela, 22 stycznia 2017

MKS w trzech setach pokonuje Bielsko w Dąbrowie

Siatkarki Taurona MKS Dąbrowa Górnicza pokonały w meczu przyjaźni BKS Profi Credit Bielsko-Biała  3:0.

Dąbrowianki już na starcie seta prowadziły trzema punktami (3:0) i taką różnicę utrzymywały do stanu 9:6. Po asie serwisowym Trojan i nieskończonym ataku Paszek, miejscowe miał tylko punkt więcej od swoich rywalek (12:11). Przyjezdne nie wykorzystały szansy doprowadzenia do remisu - piłki po ich atakach albo broniły gospodynie i wyprowadzały skuteczne kontry, albo kończyły się skutecznym blokiem zawodniczek MKS-u (19:11). Pierwszą partię MKS wygrał różnicą dziesięciu punktów (25:15).

Wyrównana gra w drugim secie toczyła się do stanu 6:6. Następnie, zawodniczki MKS-u zapisały na swoim koncie trzy oczka (9:6). Po dwóch asach serwisowych Kaliszuk, różnica między dwoma zespołami wzrosła do pięciu punktów (14:9). Bielszczanki zdołały jednak doprowadzić do remisu (16:16) i przez cztery akcje mieliśmy grę punkt za punkt (18:18). Drużyna gości zaczęła popełniać proste błędy i do końca drugiego seta punktowały już tylko dąbrowianki (25:18).

Gospodynie podobnie jak w pierwszym secie szybko odskoczyły bielszczankom (6:2). Za sprawą trzech zdobytych punktów z rzędu przez przyjmującą BKS-u - Emilię Muchę, przyjezdne odrobiły część strat (13:11). To był tylko chwilowy zryw, bo za moment znów wyraźnie prowadził MKS (18:13). Drużyna gości walczyła do końca i to się im opłaciło, bo przyjezdne złapały kontakt z gospodyniami (21:20). W końcówce dąbrowiankom pomogła Mucha, która nie skończyła dwóch decydujących piłek i siatkarki z Dąbrowy Górniczej wygrały trzecią partię (25:21) i całe spotkanie 3:0.

MVP: Helena Horka

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:15, 25:18, 25:21)

MKS: Horka, Paszek, Lemańczyk (libero), Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Ciesiulewicz

BKS: Perlińska, Staniucha-Szczurek, Wojtowicz (libero), Skrzypkowska, Mikyskova, Trojan, Gryka oraz Mucha, Pasznik, Brzezińska

Źródło: mks.dabrowa.pl